Zdrówko

Jak dbać o dezynfekcję sprzętów medycznych?

Niezależnie od dziedziny medycyny, prócz dbałości o podejmowanie odpowiednich leczniczych kroków, równie istotna jest troska o sprzęty wykorzystywane w czasie wszelkiego rodzaju zabiegów. Nie każde bowiem wykorzystywane są jednorazowo, a po wykonaniu określonych czynności medycznych wyrzucane do pojemników. Znaczna większość sprzętów medycznych służy wielu pacjentom, a co się z tym wiąże utrzymanie wysokiego poziomu ich czystości jest kwestią priorytetową dla zdrowia.

urządzenie dezynfekujące

Autor: YUCHIA CHUNG
Źródło: http://www.flickr.com
W zakresie utrzymania wymaganych standardów czystości medycznych sprzętów pomocna staje się tzw. myjnia dezynfektor. Zapewnia ona efektywne mycie oraz dezynfekcję zróżnicowanych narzędzi, z tego powodu też doskonale sprawdza się nie tylko w placówkach o charakterze medycznym, ale również w laboratoriach czy klinikach stomatologicznych. Wspomniane urządzenie składa się m.in. z komory nieprzelotowej jednodrzwiowej, uchylnych drzwi mogących pełnić funkcję stolika dla wykładanych narzędzi, komory myjni wraz z elementami funkcjonalnymi tj.

Zaintrygowały Cię opisywane zagadnienia? Jeżeli tak, to sprawdź dodatkowo, co posiada w tym temacie ta polecana strona (http://hipokrates-olesnica.pl/stomatolog/). Przeczytasz na niej pokrewne treści.

ramionami spryskującymi, elementami grzewczymi, a także suszarek, pojemników, tac narzędziowych, itp. Działanie poszczególnych części ułatwiają sterowniki oraz specjalistyczne oprogramowanie. Warto dodać, iż urządzenie takie jak myjnia dezynfektor gwarantuje powtarzalny przebieg mycia oraz dezynfekcji sprzętu (zatem oferuje spełnienie wymogów zawartych w jednej z norm – DIN 58952-3), możliwość kontrolowania parametrów procesu (na przykład temperatury), walidacji procesu, przeprowadzenie kontrolnych testów, oszczędność środków stosowanych do czyszczenia czy czasu samego personelu – Zakład Naprawy Aparatury Medycznej w Świdnicy.

dezynfekcja

Autor: Jérôme Decq
Źródło: http://www.flickr.com
Znaczną uwagę do zachowania czystości i sterylności przyrządów przywiązuje firma Planmeca – globalny lider produkcji nowatorskich urządzeń medycznych, wykorzystywanych w rozmaitych sektorach opieki zdrowotnej – planmeca.

Nasze następne wpisy są podobnie pociągające, jak ten. Zatem wejdź w link tu… (https://www.magdalenagrzeskowiak.pl/) i czytaj skrupulatne posty. Namawiamy!

W zakresie oferowanych przez nią produktów można odnaleźć między innymi unity stomatologiczne (czyli fotele dentystyczne z dodatkowym wyposażeniem, na przykład lampami, monitorami, stojakami na narzędzia, itp.), rentgeny, rozwiązania programowe (systemy przetwarzające obraz i inne rozwiązania cyfrowe) i wiele innych. Należy podkreślić, iż w czasie wytwarzania sprzętów, Planmeca opiera się na wielokrotnych badaniach, współpracy ze specjalistami zajmującymi się dziedziną zdrowia, a co najistotniejsze – zapewnia należytą higienę oferowanego sprzętu poprzez dobór najlepszych materiałów, konstrukcji i doskonałych parametrów technicznych.