Bez kategorii

Jak bezpiecznie i odpowiednio stosować sterydy – zwiększona masa mięśniowa a fikcje związane z Metanabolem

Wiele osób pragnie mieć wysportowaną figurę oraz ładny wygląd. Zaczynamy więc ćwiczenia na siłowni wraz ze ścisłą dietą. Chcemy jak najprędzej osiągnąć wymarzone efekty, jednak nie zawsze udaje się nam je wypracować. Wtedy zaczynamy myśleć o wspomagaczach. Ilustracją jest tu słynny Metanabol. Dla laików – Metanabol to nazewnictwo komercyjna sterydu anabolicznego – metandrostenolonu i jest pochodną testosteronu.

Kulturysta

Autor: Erik Nomm
Źródło: http://www.flickr.com

Już w latach sześćdziesiątych minionego wieku stał się znanym specyfikiem wśród sportowców. Przedstawiana substancja jest tania, jednak bywa podrabiana ze względu na swą ogromną popularność. Niekiedy zamiast metanabolu rozpowszechniany jest inny tańszy odpowiednik, dlatego trzeba kupować z głową i inwestować w sprawdzone suplementy.

Stosując ten steryd w dawkach bezpiecznych można błyskawicznie dostrzec poprawę kondycji oraz zwiększoną masę. Metanabol przyjmuje się w tzw. cyklach.

Opublikowane w tym miejscu wiadomości są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeśli tak, to wejdź na stronę drzwi rtg, na której przeczytasz zbliżone kwestie.

Już po pierwszej fazie dostrzec można wzrost mięśni do blisko pięciu lub dziesięciu kilo. Warunkiem dobrych efektów jest odpowiednie odżywianie, bowiem Metanabol powoduje dodatni bilans azotowy, jak też zwiększa syntezę białka. Inaczej mówiąc, posiłki wraz ze sterydem sprawiają przyrost tkanki mięśniowej. Bywa, że pojawiają się dolegliwości z zatrzymaniem płynów w organizmie, co ma związek ze spadkiem masy ciała po skończonym cyklu.

Nie można nie pamiętać o toksycznym działaniu omawianego środka na wątrobę. Można osłonić wątrobę konkretnymi środkami, jeżeli bierzemy pod uwagę kolejną fazę Metanabolu.Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie preparatu sprzedawanego pod nazwą Sylimarol. Jest to substancja która ma na celu chronić i wspierać wątrobę. Jeżeli chcemy natomiast oczyścić organizm z metandrostenolonu należy rozważyć użycie preparatu o nazwie Clomidem.

kulturysta

Autor: Kasey Eriksen
Źródło: http://www.flickr.com

Reasumując – ryzyko związane z zażywaniem sterydu jest spore. Odpowiednia dieta oraz uzupełniające środki ochraniające wątrobę mogą jednak uchronić przed skutkami ubocznymi. Aczkolwiek decyzja uzyskania idealnej sylwetki w szybkim czasie a zdrowie należy do każdego indywidualnie. Nie trzeba pouczać nikogo, że zdrowe(zobacz dobry stomatolog puławy) podejście do tematu to gwarancja bezpieczeństwa. Jeżeli będziemy z głową przyjmowali substancje wspomagające, szybko osiągniemy efekty bez szkody dla organizmu.