Dla dzieciaków

Jak bawić się z pociechą

Wszystkim rodzicom zależy na tym, żeby dziecko rozwijało się jak najlepiej. Uczymy pociechy pisania, czytać, liczyć, orientowania się w świecie. Robimy to na wiele sposobów. Jednym z nich jest interesowanie dziecka edukacyjnymi zabawkami. Jakiego rodzaju zabawki edukacyjne są ostatnimi czasy popularne? Tak naprawdę kilka, niektóre z nich na pewno pamiętamy z własnego dzieciństwa.

zabawki edukacyjne dla dzieci

Autor: Sakena
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek lalki szmaciane. Większość z nas je miało. Tego rodzaju lalki są zdecydowanie lepsze niż takie wytwarzane z plastiku czy podobnych materiałów głównie z tego powodu, że nie są twarde i nawet małe dziecko nie zrobi sobie nimi krzywdy.

Nie uważasz, że to jest doskonały moment, żeby zdobyć stuprocentową gwarancję, że zamieszczone dane są prawdziwe? Jeżeli tak, to ten zweryfikuj serwis (http://www.pischool.pl/angielski/) tutaj.

Drugi pozytyw – można używać ich do rozwijania wyobraźni. Zaproponujmy dziecku by przedstawiło historyjkę o tej lalce. Lalka może stać się kimkolwiek – królewną, nauczycielką, mamą. Jeśli mamy smykałkę do szycia możemy uszyć jej różne stroje według tego co o postaci opowie nam maluch.

Kolejna bardzo popularna zabawka to różnego typuu gry memory, czyli gry pamięciowe. Zazwyczaj to komplet kartoników z obrazkami. Każdy obrazek występuje na dwóch kartonikach a zadaniem gracza jest zbieranie par. Gra wymaga zapamiętywania w którym miejscu leży kartonik z jakim rysunkiem i bardzo pomaga w rozwoju. To również doskonały sposób na rodzinne spędzenie kilku godzin, choćby wtedy gdy leje deszcz (link do artykułu o grach logicznych).

Furorę od jakiegoś czasu robią klocki magnetyczne. Budowle z nich ustawione trudniej rozwalić, niż te ze standardowych klocków, właśnie dzięki temu, że mają wbudowane magnesy. Możemy tworzyć z nich wysokie konstrukcje. Zazwyczaj do kompletu klocków dodany jest obrazek przedstawiający to, co da się z nich skonstruować. Klocków jest wiele rodzajów. Od dużych dla małych dzieci, po małe dla starszych – sześcio-, siedmioletnich.

Także dla większych dzieciaków przeznaczone są zabawki edukacyjne. Wspomagają rozwój widzenia przestrzennego, oraz wykształcają inne umiejętności na przykład ocenę odległości, szybkości itp.

Te interesujące treści posiadają swą kontynuację. Chcesz się z nią zapoznać? Więc idź do strony wizyty domowe gliwice i tam rozkoszuj się fascynującymi wątkami.

Wymagają także pewnego rodzaju zdolności manualnych, żeby obsłużyć pilota (kontynuuj).

Jeśli właściwie zainteresujemy dziecko i będziemy przeznaczać czas na zabawę z nim, tak właściwie każda zabawka może być edukacyjna. Nawet zwykły patyk może się sprawdzić w takiej roli. Wszystko zależne jest tylko od naszej inwencji.