Edukacja

Import produktów – jak się to odbywa

Żyjemy w czasach kiedy ekonomia rozwija się w niezwykle szybkim tempie i znajduje się na niezwykle wysokim poziomie – nie ma co kłamać – żyjemy w czasach kiedy jest nam dobrze i posiadamy dostęp do niemal wszystkiego. Każdy produkt jakiego zechcemy może szybko stać się nasz.

nauka języka

Autor: kevindooley
Źródło: http://www.flickr.com/
Półki w sklepach aż uginają się od liczby towarów jakie się na nich znajdują. Życie w epoce konsumpcjonizmu jest bardzo przyjemne – jeśli tylko mamy wystarczającą liczbę pieniędzy możemy pozwolić sobie na naprawdę dużo.

certyfikat gost

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
A czy kiedykolwiek myślałeś skąd biorą się te wszystkie produkty ładnie ułożone na sklepowych półkach? Zapewne większa część z nas nie interesuje się tym jak te artykuły trafiają na półki – bo i w jakim celu się nad tym głowić? Jak są to należy się cieszyć i już. A często duża część takich artykułów musi przebyć długą drogę, by móc trafić do naszych brzuszków – Certyficator. Skąd przykładowo są banany? Przecież w Polsce jest zbyt zimno, by wyhodować choćby jednego, a na półkach sklepowych są każdego dnia. Odpowiedź jest bardzo prosta – biorą się z importu. Czyli z czego? Polska sprowadza sobie banany, czy różne egzotyczne owoce z państw gdzie tego rodzaju owoc ma szanse urosnąć, a że żyjemy w dobrobycie to i kokosa możemy sobie kupić, a przecież palm kokosowych u nas nie ma. Każde państwo posiada ustalone reguły dotyczące się transportu towaru – jest mnóstwo zasad, które kontrolują to, co się do nas dostaje. Jednym z takich certyfikatów jest certyfikat gost. Większość z nas jak i sama ja, z pewnością pierwszy raz widzi tę nazwę. Już objaśniam co to takiego. Gost jest to certyfikat jakości oraz zgodności z ustaleniami i wymogami Federacji Rosyjskiej – gostu.

Mówiąc łatwiej – weryfikuje czy wszystko co przyjeżdża do Federacji Rosyjskiej jest zgodne z regułami przez nią ustalonymi – jeśli nie, można prosto się domyślić, taki artykuł nie zostaje przyjęty.
Dostrzegamy zatem, iż droga jaką przebywają artykuły wcale nie jest taka nieskomplikowana i ponad to muszą one spełniać określone reguły.