Zdrówko

Implanty z tytanu czy też cyrkonowe – jakiego rodzaju implanty zębowe wybrać?

Implanty dentystyczne to jeden z nowatorskich jak też optymalnych sposobów na śliczny a także całkowicie nowy uśmiech.
Obecnie, w czasie wizyty u protetyka Wałbrzych, stoimy przed wyborem jednego z dwóch wariantów implantów – cyrkonowych czy tytanowych.

Temblak, sprzęt medyczny

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Implanty tytanowe istnieją na rynku już od wielu lat, z kolei implanty cyrkonowe są newsem, jaka coraz prędzej zdobywa popularność. Jak zdecydować, która metoda będzie dla nas najodpowiedniejsza? – polecam protetykę w Wałbrzychu.
Implanty Wałbrzych tytanowe zostały zastosowane pierwszy raz w 1965 roku przez twórcę współczesnej implantologii – profesora Per-Ingvara Branemarka. Od tamtej chwili z owej metody korzystają miliony ludzi. Tytan jest materiałem, który gwarantuje długotrwały czas użytkowania. Niektóre osoby mają jednakże słuszne obawy powiązane z estetyką tej metody. Tytan występuje w kolorze srebrnoszarym, i acz zdawać by się mogło, iż i tak nie będzie widoczny, to wieloletnie obserwacje kliniczne wykazały, iż przy tejże metodzie z biegiem czasu może dojść do niedużego obniżenia się linii dziąseł, jakie mogą odsłonić implant. Powinno się także mieć pojęcie, jak przebiega sam zabieg założenia implantu. Po umieszczeniu wszczepu w kości zachodzi przebieg integracji tkanki kostnej z tytanową powierzchnią implantu – http://a2stomatologia.pl>

W okresie po zabiegu, lekarz może nam zaordynować dietę papkowatą, w trakcie jakiej będziemy musieli unikać twardych posiłków nawet przez parę miesięcy. Zabieg ten może zostać dokonany w toku jednej wizyty, natomiast własności implantu sprawiają, iż proces kuracji nie trwa zanadto długo.