Zdrówko

Implanty jako sposób na uzupełnienie ubytków

Ładny, błyszczący uśmiech to marzenie wielu osób. Jednak bywają w życiu przeróżne wypadki, gdy musimy usunąć ząb. Pocieszające jest to, że istnieją sposoby, aby uzupełnić uzębienie.
Współczesna stomatologia przynosi dużo możliwości w wypadku utraty uzębienia, jednym z nich są implanty.

Jest to mały tytanowy wkręt umieszczany na stałe w kości szczęki, bądź żuchwy. Perfekcyjny implant stomatologiczny powinien być wytrzymały, funkcjonalny i nie wyróżniać się swym kolorem na tle normalnych zębów. Powinien go nakładać dentysta (odwiedź stronę) z doświadczeniem i odpowiednimi umiejętnościami. Jest to najbardziej nowoczesne i najbardziej prawdziwe rozstrzygnięcie w wypadku ubytku pojedynczego, lub paru zębów.

Podobał Ci się zaprezentowany tekst? Jeśli tak, poczytaj użyteczne tematy, jakie z inspiracją opisaliśmy w najnowszym artykule (http://www.dermamed.com.pl/oferta/dermapen).

Implanty cennik jest dostępny w dowolnym gabinecie, który trudni się tego rodzaju zabiegami. O wszczepieniu implantu rozstrzyga forma kości szczęki i żuchwy, oraz całkowity stan zdrowia. Przy dużych brakach w uzębieniu implanty potrafią tworzyć podparcia konstrukcji protetycznej. Nawet dwa implanty zapewniają dodatkowe zamocowanie i wyśmienicie ustabilizują protezy pełne. Implanty wyglądają i zachowują się jak prawdziwe zęby. Ze względu na swoją budowę są połączone z kością na stałe.

przeziębienie

Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime
apteczka z lekami

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com

Po założeniu implantów należy dokładnie szorować uzębienie i chodzić co pół roku na kontrolę do dentysty.

Przy niedostatecznej higienie jamy ustnej dookoła implantów nagromadzają się zarazki, to zaś może wywołać miejscowy stan zapalny dziąsła, a później zakażenie kości. Implanty to rozwiązanie długoterminowe, przy kontroli i prawidłowej higienie jamy ustnej zdołają one wystarczyć na całe życie.