Zdrówko

Hemoroidy to choroba cywilizacyjna współczesnych ludzi

Zgodnie z opinią naukowców, hemoroidy są jedną ze współczesnych chorób cywilizacyjnych. Chorują na nią tak samo osoby w młodym jak i w podeszłym wieku. Osoby dotknięte tą przypadłością uważają ją za wstydliwy problem, ponieważ dotyczy intymnych sfer ciała. Skąd biorą się hemoroidy? Jakimi metodami je leczyć? Czy istnieją metody na zapobieganie im?

Co to są hemoroidy?

Określenie „hemoroidy” pochodzi z języka greckiego i oznacza krwawienie. Hemoroidy są anatomiczną częścią naszego ciała. Schorzenie hemoroidalne skutkuje powstaniem bolesnych guzków lub napuchnięcia żyły splotu odbytniczego. Chorzy na hemoroidy cierpią na krwiste upławy, świąd, dyskomfort i pieczenie wokół odbytu. Bywa tez że jedynym znakiem choroby są same bolesne guzki wewnątrz lub wystające na zewnątrz. Może w nich nastąpić zakrzepica.

Jakie jest podłoże tworzenia się hemoroidów?

Wg informacji w Wikipedii hemoroidy mogą wynikać z niewydolności żylnej. To z kolei może być przypadłość dziedziczona albo nabyta, np. z powodu: częstych obstrukcji, siedzącego trybu życia, częstych biegunek, ciąży albo nadciśnienia w żyle wrotnej.

W jaki sposób zapobiegać hemoroidom a także leczyć je?

Działania profilaktyczne są z pewnością bezpieczniejsze i zdrowsze. Osoby prowadzące siedzący tryb życia powinny zmienić sposób spędzania czasu wolnego. Należy wprowadzić na stałe jakiś typ aktywności ruchowej. W codziennych posiłkach musi znaleźć się duża ilość płynów, a także cennego błonnika, który doskonale czyści układ trawienny oraz wydalniczy z niechcianych resztek.

We wczesnej fazie schorzenia zażywa się leki na hemoroidy – . To jest jednak tylko leczenie objawowe. W aptekach można kupić efektywne preparaty farmakologiczne i znieczulające, jak np. .

Zaabsorbowała Cię prezentowana kwestia? Kliknij więc tu oraz sprawdź więcej na stronie (https://awodent.pulawy.pl/profilaktyka/). Tamte publikacje również Cię niezwykle zaciekawi.

Jest to lekarstwo dostępne bez recepty, którego rolą jest łagodzenie silnych objawów choroby hemoroidalnej. Preparat ów zawiera lidokainę, która znieczula miejscowo a także wyciąg z kory kasztanowca.

Jeżeli leczenie objawowe we wstępnych stadiach choroby, a także zmiana stylu życia i diety nie pomogą, czego wynikiem będzie dalszy rozwój, pozostaje już tylko leczenie operacyjne.