Edukacja

Gra na Giełdzie Papierów Wartościowych – co musisz sprawdzić

Zwykły człowiek ma możliwość na giełdzie inwestować samodzielnie, bądź przez fundusz akcji. Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest jedynym punktem, gdzie normalny człowiek jest w stanie prawnie i całkiem szybko pomnożyć osobisty majątek. W czasach gdy dochody z lokat bankowych minimalizują się do symbolicznych sum, rośnie zainteresowanie giełdą. Handel akcjami to nie jest prosta sprawa.

notowania giełdowe

Autor: Dick Thomas Johnson
Źródło: http://www.flickr.com

Giełda dla początkujących to niezmiernie skomplikowana kwestia. By stać się samodzielnym inwestorem giełdowym, trzeba założyć rachunek maklerski. Komponuje się on z dwóch subkont. Na pierwszym z nich gromadzone są wpłacone przez nas finanse na zakup akcji. Tutaj również wpłyną środki po przyszłej ich sprzedaży. Na drugim subkoncie składowane są posiadane przez nas papiery wartościowe. Na starcie, gdy jeszcze niedużo umiemy i nie zamierzamy inwestować wielkich kwot, najlepiej wybrać rachunek tani i może z tego biura, które dość często wydaje rekomendacje, a więc podpowiedzi, jakie akcje kupić. Przed założeniem rachunku maklerskiego należy zwrócić uwagę zarówno na wydatki, jak i wielkość proponowanych przez biuro różnych serwisów informacyjnych. Wypróbujmy propozycje paru sporych instytucji w tym banku, z którego usług korzystamy. W tym ostatnim wypadku można liczyć na dodatkowe zniżki. Rozpoczęcie przygody z giełdą nie jest kłopotliwe. Internetowy dostęp do rachunku inwestycyjnego zezwala zawiadywać kapitałami i obserwować kurs ING w domowym zaciszu. Wartości bycia inwestorem giełdowym ograniczają się przeważnie do dywidendy od ceny transakcji, także podatku od zysku – sprawdź na stronie (sprawdź na stronie).

zyski

Banki i domy maklerskie przekazują odrębne warunki prowadzenia rachunków maklerskich. Razem z powiększaniem inwestycyjnej znajomości i praktyki rosną wymagania, myślenie i potrzeby. Jeśli w parze z nimi kroczą rosnące profity, inwestor może być pewien, że zmierza dobrą drogą. Za każdym razem należy wnikliwie przeczytać umowy i poznanie tablicy należności i dywidendy, ażeby w przyszłości ustrzec się bolesnych niespodzianek. Dotyczy to nie tylko zakładania pierwszego rachunku maklerskiego, ale jakiejkolwiek umowy podpisanej z instytucją finansową – Wenus Marcin FX Ekspert (Wenus Marcin FX Ekspert).