Bez kategorii

Gdzie zakupić mebelki żeby ze smakiem wyposażyć sale przedszkolne dla dzieci?

Gdy rozkręcamy własną działalność w formie prywatnego przedszkola i działania formalne oraz zatrudnienie personelu mamy już z głowy, przychodzi czas na bardzo przyjemną czynność – umeblowanie i wyposażenie sal dla dzieci.

Dzieci w ogrodzie

Źródło: Materiały Hobbart.org
O wykonanie mebli do przedszkola na nasze specjalne zamówienie możemy zwrócić się do firmy stolarskiej, której główną pracą jest produkcja mebli dziecięcych, możemy także wybierać spośród ogromnej oferty centrów specjalizujących się w doposażaniu tego typu placówek lub gdańsk wakacje zakupić je w popularnym, wielkim sklepie z wyposażeniem wnętrz. O dobrych i złych stronach tych opcji słów kilka. Mebelki w naszej placówce muszą być przede wszystkim trwałe i proste w czyszczeniu i konserwacji. Dobrą stroną mebli drewnianych jest to, że wychowa się na nich kilkanaście grup (jeśli nie pokoleń) dzieci. Są dość wytrzymałe, trwałe, trudno je zarysować.

Są w wielu różnych kolorach. Jeżeli wykonano je z prawdziwego drewna, na pewno będą sporo droższe i stosunkowo ciężkie, ale zrekompensują nam to długotrwałością. Jeśli będą wykonane ze sklejki, mogą szybciej ulegać uszkodzeniom. Jeśli mają to być szafy albo półki na książki, pomoce dydaktyczne i zabawki, zdecydowanie warto zainwestować w mebelki drewniane, lecz jeżeli to krzesła dziecięce – można kupić mebelki ze sklejki, żeby dzieci mogły je swobodnie przestawiać. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, by nie powodować u dzieci wad w postawie ciała i wybrać sztywniejsze leżaczki albo krzesła dziecięce firmy dioralino z odpowiednio profilowanymi oparciami. Krzesła, stoliki czy regały zwykle są pokryte lakierem, przez co dość łatwo utrzymać je w czystości. Zaletą mebli plastikowych jest niezaprzeczalnie ich niski koszt. Jednak jako meble do szatni firmy dioralino sprawdzą się wyłącznie w niektórych sytuacjach.

dzieci

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Plastikowe stoły, krzesełka czy skrzynie na zabawki będą dobre, wygodne i funkcjonalne, ale półki już nie zdadzą egzaminu. Plastikowe mebelki są świetną alternatywą dla drewnianych, kiedy dzieci bawią się w ogrodzie, bowiem nie ma problemu z ich noszeniem, a przy dużym zabrudzeniu w najgorszym wypadku można je wszystkie po prostu włożyć pod prysznic i umyć silnymi detergentami. Przy wyborze mebelków, które mają posłużyć przez lata, dobrze jest postawić na ofertę firmy, której główną działalnością jest produkcja mebli dziecięcych (), natomiast kiedy chodzi o krzesełka czy pojemniki na zabawki, postawmy na takie meble przedszkolne, które można łatwo utrzymać w czystości i w razie konieczności wymienić za małe pieniądze.