Zdrówko

Gdy mamy naście lat – czy to naprawdę najwspanialszy okres w życiu?

Młodość to najlepszy okres w życiu, zdaje się twierdzić wielu. Zagrozić mu może prawdopodobnie jedynie dzieciństwo, mogą dodać pozostali. Młodość to okres beztroski, niby już nie jesteśmy dziećmi, mamy zobowiązania, przykładowo, edukacyjne, lecz nie jesteśmy jeszcze ogarnięci myślami o przyszłości, o zapewnienie bytu rodzinie, o zatrudnienie czy emeryturę. Ciągle wspierają nas rodzice dając nam wszystko co, najbardziej konieczne do życia. Czy jednakże młodość nie ma ciemnych stron? Ma, i to dużo.

To okres buntowania się,

młoda skóra

Autor: Dreamstine
Źródło: Dreamstine

zawodów miłosnych, przyjaźni, które przemieniają się w swoje przeciwieństwo, to etap uczęszczania do szkoły, dziwnych, wymuszonych przez system edukacji obowiązków, to etap imprez i szpanu, czas, żeby się pokazać, nie zawsze w najlepszym stylu.

Hej, sprawdź to kinezjotaping wrocław, jeśli jeszcze nie wiesz o tej ciekawej stronie a przekonasz się, że jest ona dla Ciebie bardzo interesująca.

. W takim czasie najbardziej znamienny jest pierwszy na liście – bunt. Co to jest, jak można go zdefiniować? Zdaje się, iż buntowanie się jest wszystkim, staje się jakby pewną konstrukcją psychiczną młodego człowieka, ma wpływ na wszystko, kontakty z rodzicami, z rówieśnikami, podejście do szkoły, rodzeństwa, do innych osób.

Nie zostawia niezależnie nikogo, ponieważ nawet jeśli ktoś jest dość cichy, tak spokojny, iż mawia się o nim : „jaki grzeczny”, to tak naprawdę w środku, w jego wnętrzu mają miejsce nieodwracalne zmiany. Taki młody człowiek nie buntuje się „na zewnątrz”, on przykładowo „zawala” edukację, ma zepsute relacje z rodzicami czy z rodzeństwem – to tak zwany, zakamuflowany bunt.
Kolejnym istotnym zagadnieniem są relacje z płcią przeciwną. Niespełnione miłości w tym okresie są niezwykle dotkliwe, ponieważ nie mamy w tym wieku jeszcze prawidłowo rozwiniętej sfery doświadczeń życiowych, nasze mózgi pracują trochę inaczej niż w kolejnych latach, podczas bardziej ustabilizowanego życia. Czasami młodej osobie się zdaje, iż to koniec, że ta osoba (w której jest się zakochanym) jest wszystkim, że właściwie jeśli nie ona czy on, to nie ma po co żyć. I tak właśnie dość często to się kończy, odebraniem sobie życia.
Kolejnym bardzo poważnym problemem jest kwestia… wyglądu. Wiadomo, wyglądać cool to bardzo istotne, lecz problem mają osoby wytykane palcami przez to, iż mają jakieś wady zewnętrzne. Wielu młodych ludzi jest bezlitosnych w tym temacie. Jakie mogą być to problemy? Weźmy dwa jakże błahe, ale które utrudniają normalne relacje z rówieśnikami: otyłość i pryszcze. Wiadomo, że można odnaleźć specjalistę, by pokonał tę przypadłość (przykładowo wpisując w wyszukiwarkę polecany dermatolog ursynów z Wawy lub okolic), lecz kwestia też pozostaje inna: czy szata zewnętrzna zdobi człowieka, a co z wnętrzem? Niestety, wśród młodych ludzi ta kwestia jest jeszcze bardzo ograniczona.