Zdrówko

Gabinet psychologa na terenie Warszawy, terapia dla par

Aktualnie stanowczo nazbyt wiele małżeństw decyduje się na rozłąkę. Trudności w związku ma prawo pojawić się w każdym momencie, bez względu na ilość lat doświadczonych razem. Bardzo często problemy w związku wzmacnia zakłócona komunikacja. Trudno nam bez ogródek pogadać o obustronnych oczekiwaniach i emocjach, nie słuchamy siebie wzajemnie. Nie umiemy także przyjąć tego, że każdy z nas jest inny.

u psychologa

Źródło: flickr.com

Terapia małżeńska ma pomóc parze poznać własne kłopoty i rozwikłać je. Terapia (poznaj szczegóły) pozwala zmienić związek, uzdrowić relacje między partnerami. Umożliwia lepiej poznać siebie, własne potrzeby, dążenia, oczekiwania wobec partnera. Terapeuta jest w stanie pomóc w lepszym poznaniu siebie nawzajem. Osobie z zewnątrz łatwiej też jest zobaczyć, gdzie rzeczywiście tkwi problem. Terapia – tutaj – ma uchronić parę przed rozłąką. W czasie terapii para uświadamia sobie, czego oczekuje od małżonka i związku i czy jest prawdopodobne naprawienie go. Naprawianie związku rozpoczyna się od podjęcia decyzji przez parę, że chcą skorzystać z terapii – Następnym etapem jest przyjście na spotkanie i zrozumienie motywacji, jaka nami kieruje. Nie możemy zmieniać współmałżonka, możemy zmieniać siebie i przez tę przemianę wpływać na zmianę partnera i związku. Gabinet psychologiczny Warszawa proponuje różne sposoby terapii małżeńskiej. Na pierwszym, bądź drugim spotkaniu terapeuta podejmuje decyzję, jak powinna przebiegać terapia, i łączy procedury. Problem nieczęsto pojawia się w trakcie trwania związku. Zdecydowanie częściej mąż i żona wnoszą go do związku. Problem istnieje prawie od zawsze, tylko zaczynamy go odkrywać dopiero po jakimś czasie – .

terapia małżeńska

Autor: Rowan Gillette- Fussell
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszym etapie związku jesteśmy tak mocno urzeczeni współmałżonkiem, że większość niepokojących znaków ignorujemy. Jednakże w miarę upływu czasu, zachwycenie partnerem zaczyna zmniejszać się, a my mamy coraz mniej uzasadnień do wyszukiwania uzasadnień dla jego negatywnych zachowań. Terapia małżeńska to nadzwyczaj ciężka, lecz także bardzo konkretna praca. Posiada jasno sprecyzowany cel, określoną procedurę i wybór konkretnych instrumentów do jej zastosowania.