Zdrówko

Funkcja przychodni – jakie kwestie powinno się wiedzieć?

Każdy, kto posiada ubezpieczenie zdrowotne, jest w stanie się nieodpłatnie leczyć w jednostkach, które posiadają podpisaną umowę z NFZ. Są to ambulatoria ogólne, gdzie przede wszystkim przyjmują doktorzy pierwszego kontaktu. To pacjent rozstrzyga, kto ma go leczyć. Przychodnia jest w stanie odmówić zarejestrowania do konkretnego medyka wtenczas, gdy posiada on już pod opieką 2750 chorych.

pani doktor

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteśmy niezadowoleni z usług, mamy prawo zmienić lekarza. Bezpłatnie możemy to zrobić dwa razy w ciągu roku kalendarzowego. Za wszystkie następne przepisanie zapłacimy 80 zł. Odstępstwem są sytuacje, gdy zmienimy miejsce zamieszkania, albo kiedy medyk odszedł z pracy. Przychodnia podstawowej ochrony zdrowotnej robi diagnostykę w zakresie podstawowym, prowadzi też darmowe projekty ochronne. W każdej lecznicy istnieje gabinet zabiegowy, gdzie chorzy przeprowadzają pomiary ciśnienia, cukru we krwi, lub EKG. Pracuje w nich wykwalifikowana załoga medyczna, zdecydowana nieść pomoc jakiemukolwiek pacjentowi. Ponadto każdy chory ma obowiązek wyłonić pielęgniarkę rodzinną.

korytarz w przychodni

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy kto dba o zdrowie ma obowiązek regularnie realizować podstawowe badania. Jeśli doktor rodzinny ustali jakieś nieprawidłowości w wynikach, chory dostaje skierowanie do doktora profesjonalisty. Do niektórych fachowców nie jest potrzebne skierowanie, ale o tym powiadomi pacjenta lekarz kierujący. O niezbędności przeprowadzenia badań rozstrzyga doktor. Przychodnia przychodnia zycie zdrowie Nie będziemy płacić za wyznaczone przez niego procedury, jeżeli wykonamy je w miejscu określonym na skierowaniu. Lekarz ma bowiem podpisaną umowę z tą tylko placówką i tam jest zmuszony kierować chorych. Odmienne wytyczne dotyczą tylko ogromnie wielopłaszczyznowych badań, np. tomografii, rezonansu magnetycznego, czy też mammografii.

Dowolna przychodnia, która ma podpisany kontrakt sporządzi owe badanie.
Misją personelu medycznego zaangażowanego w lecznicach jest zapewnienie pacjentom profesjonalnej, życzliwej pieczy medycznej w odcinku specjalizacji reprezentowanych, przestrzeganie praw pacjenta, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego, oraz postęp przedsięwzięć z obrębu wszechstronnej prewencji i promocji zdrowia.