Edukacja

Formowanie programu na ios

IOS jest to metoda operacyjny firmy Apple, oparty na OS X, układzie układanym z myślą o komputerach Mac. IOS jest zaprojektowany na aparaty mobilne Apple, to znaczy iPhone, iPad, iPod dodatkowo Apple TV, stąd też do jego właściwości zalicza się nade wszystko aktywność przy zniżonych rezerwach również wsparcie sterowania dotykiem.

Trzeba pamiętać, że układ iOS jest zamknięty, co z jednej strony podwyższa

Klawiatura laptopa

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

bezpieczeństwo, a z drugiej – krępuje możliwości tworzących na niego aplikacje . IOS przekazuje niesłychanie wiele możliwości komponowania programów mobilnych, łącznie z jednym z niezwykle atrakcyjnych biznesowo sektorów rozpowszechniania. Dystrybucja przez App Store dowiodła swoją skuteczność. Do pisania aplikacji funkcjonujących w układzie Android potrzeba instrumentów i wiedzy. Z instrumentami bywa właściwie łatwo – powinno się zamontować Eclipse z jedną z dostępnych wtyczek. Należy również pobrać wtyczkę ADT. Opis jak zainstalować dodatki jest osiągalny.

Realne jest także użycie dowolnego odmiennego IDE zezwalającego na sporządzanie programów w Java, należy jednakże pamiętać, że wiąże się to z trudniejszą układem, gorszym zharmonizowaniem do Androida dodatkowo w dużym stopniu gorszym pomocą ze strony społeczności. Jeżeli zaczynasz dopiero przygodę z Androidem wyróżniamy alternatywa Eclipse.

Z znajomością jest znacznie trudniej – zamontowanie postępuje

Pracujący informatyk

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

wolno, powinno się jednak nazbierać takie elementy: znajomość angielskiego, co najmniej w stopniu podstawowym. Całokształt dokumentacji z której można używać, jest napisana w tym języku. Porządna znajomość programowania Java. Przyzwoicie należy umieć takie zagadnienia jak składnia języka i schemat obiektowości w Java. Należałoby też dołączyć do tego obeznanie bazowych klas z JSE. Następne zagadnienie to znajomość specyfiki kreowania aplikacji dla systemu Android – , co najmniej przeczytanie sobie o tym jakie elementy występują w aplikacjach – to nie jest okropnie gigantyczna wiedza, chociaż na pewno razem z sporządzaniem kolejnych aplikacyj, trzeba ją w sobie polepszać.