Bez kategorii

Fizjoterapia po wypadku

Wypadek zazwyczaj dzieli nasze życie na to „przed” i „po”. Rehabilitacja pozwala nam jednak wrócić do wcześniejszej sprawności.
Jak wybrać dobrego fizjoterapeutę?
W przypadku dolegliwości powypadkowych powinniśmy szukać rehabilitantów wykonujących metody lecznicze odpowiadające dokładnie naszym urazom. Osoby poszukujące zabiegów odprężających, np. masaży będą oczekiwać zupełnie innych wyników niż np. osoby z osoby z urazami.
Sprawdźmy kwalifikacje, albowiem nie każde złoto co się świeci, jak powiada stare przysłowie.

Masażysta

Autor: Norton Gusky
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba o tym pamiętać przy poszukiwaniu dobrego rehabilitanta. Kolorowa strona www czy spora reklama w mediach o niczym nie świadczą. Najważniejszym kryterium są kwalifikacje, a zatem kierunkowe wykształcenie, ukończone kursy, oraz doświadczenie zawodowe. Zanim udamy się na pierwszą wizytę możemy zapisać na kartce listę pytań, jakie chce się zadać. Dzięki temu uda nam się odszukać rehabilitanta, który zagwarantuje skuteczną pomoc, zgodną ze współczesną wiedzą medyczną oraz najlepszymi praktykami w zawodzie. Ponieważ jeżeli potencjalny „zbawca” zaprezentuje nam zabiegi metodą McKenziego, a posiada certyfikat wydany przez McKenzie Institute International, możemy być pewni, że otrzymamy fachową pomoc i poradę. Podczas pierwszej wizyty powinniśmy zwrócić uwagę na warunki higieniczne i wyposażenie, np. jeśli idziemy na masaż (idź do mojej strony). Szukajmy opinii.

Najlepszym źródłem informacji są inni pacjenci. Warto popytać wśród krewnych oraz przyjaciół, czy ktoś zna dobry gabinet lub posiada dobre gotowe dania w słoikach doświadczenia z rehabilitantem, do którego mamy zamiar się wybrać.
Opinie wyszukać można również w Internecie. Internauci ochoczo udzielają informacji w tym temacie. Możemy za pomocą wyszukiwarki znaleźć gabinet, dodając w frazie miasto z którego podchodzimy, czyli fizjoterapia (sprawdź fizjoterapię w placówkach w Szczecinie) lub masaż. Dobrym wyjściem jest także szukanie opinii na tematycznych forach internetowych w dużych portalach tudzież serwisach poświęconych rehabilitacji czy dyscyplinom sportowym jak bieganie i kulturystyka.