Zdrówko

Fazy choroby alkoholowej – zapoznaj się z nimi, jeżeli niepokoisz się, iż twój bliski jest uzależniony

Życie nie zawsze jest piękne. Niekiedy musimy borykać się z kłopotami, a jednym z w szczególności nam dotkliwych są uzależnienia kochanych przez nas osób. Jednym ze szczególnie popularnych uzależnień jest alkoholizm. Leczenie wskazanej choroby nie jest najłatwiejsze, zatem warto dowiedzieć się o etapy alkoholizmu, aby jak najszybciej zorientować się, iż bliska nam osoba potrzebuje wsparcia.

leczenie alkoholizmu

Pierwsza faza, zwana fazą wstępną, charakteryzuje się wystąpieniem uzależnienia psychicznego. Chory już nie pije wyłącznie na imprezach, ale także w celu poprawienia samopoczucia. Raczej się nie upija oraz stara się utrzymać kontrolę, ale poszukuje sytuacji, w których może sięgnąć po kieliszek. Choroba alkoholowa w drugiej fazie, zwanej fazą ostrzegawczą, to jeszcze większa ochota picia alkoholu, jaki staje się wyśmienitym środkiem na dobry nastrój oraz rozprężenie.

Jeżeli masz chęć zdobyć więcej informacji na omawiany temat, to znajdziesz je niewątpliwie po przejściu do źródła (https://radom.centrumdemed.pl/aktualnosci/) – tam są one niesamowicie fascynujące.

Picie nie jest już kontrolowane, każdorazowo chory upija się i często urywa mu się film. Nie umie odmówić alkoholu oraz stara się inicjować sytuacje, w jakich będzie się mógł go napić, a jeśli mu się to nie uda, pije w samotności, w ukryciu, na przykład przed imprezą, by mieć wesoły humor.

Wejdź na nową stronę i dowiedz się również (https://medimix.pl/narzedzia) dużo o zbliżonej dyscyplinie. Pod poniższym adresem czeka na Ciebie niemało wątków.

W trzeciej fazie – krytycznej – nawet jeden kieliszek wywołuje pragnienie picia, niejednokrotnie odczuwane jako fizyczny przymus. Uzależniony pije coraz częściej oraz coraz więcej, także w obecności bliskich. Alkoholik zaczyna się usprawiedliwiać na wszelakie możliwe sposoby, aby znowu sięgnąć po kieliszek, a zarazem traci szacunek do samego siebie. Rodzina nie widząc rozwiązania tego problemu pomału wycofuje się z życia społecznego, tym bardziej iż osoba pijąca zaczyna agresywnie się zachowywać. Ciągi picia mogą przedłużać się do tygodni, a może miesięcy – .

alkoholizm

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Ostatni etap to faza przewlekła, w jakiej uzależniony pije nieprzerwanie oraz bez znaczenia jest dla niego miejsce. Pojawiają się objawy abstynencyjne oraz psychozy alkoholowe. Ostatnia faza to również ostatni moment, by podjąć leczenie, w przeciwnym wypadku uzależniona osoba może stracić nie tylko zdrowie, lecz również życie. Należy zaoferować własną pomoc i razem zmierzyć się z przedstawioną destrukcyjną chorobą.