Zdrówko

Farmaceutyki jako pomoc

Nie ma leków obojętnych dla zdrowia. Leki mają możliwość być pomocą, lecz mogą również zagrażać życiu. Jakkolwiek leki na receptę są więcej szkodlwe, to lekarz rozsądza o dawce i można mu uwierzyć.

Lekarstwa bez recepty są łatwo dostępne i wielu osobom wydaje się że można je spożywać jak słodycze. W wielu przypadkach sięgamy po nie bez zastanowienia. Nic dziwnego, że później dochodzi do powikłań z powodu nadużycia. Nie znaczy to jednakże, że mamy się ich wystrzegać, zażywajmy je zachowując zdrowy rozum. Nie ma preparatów na tyle genialnych, jakie działałyby selektywnie.

(ogólnie o lekach)

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy wiodą prym w rankingu światowym jeżeli chodzi o zażywane specyfików przeciwbólowych.

Nie jesteś w stanie doczekać się kolejnych wpisów? Przygotowaliśmy dla Ciebie hiperłącze do witryny (http://hipokrates-olesnica.pl/dermatolog/), które da Ci szansę, by zaznajomić się z ogromną dawką świeżych wiadomości.

Panie aplikują leki przeciwbólowe dwukrotnie nagminniej niż mężczyźni. Dotyczy to zarówno farmaceutyków sprzedawanych bez recepty jak i przepisywanych przez doktora.

Lekarstwa przeciwbólowe są sporządzane w przeróżnych kształtach. Od tego między innymi zależy czas, po którym zaczynają działać. Iniekcje działają najszybciej, bo niezależnie od tego, czy są podane domięśniowo, czy dożylnie, natychmiast łączą się z krwią.

Czy nasz wpis jest dla Ciebie intrygujący? Masz ochotę poznać więcej wiadomości na zbliżony temat? Więc idź tu terapia dla par katowice i czytaj nowy wpis.

W zależności od gatunku lekarstwa mogą zmniejszać reakcje psychomotoryczne na parę, lub kilkanaście godzin.

Czopki doodbytnicze aplikuje się je, kiedy zależy nam na odciążeniu przewodu pokarmowego, przede wszystkim żołądka. Substancja czynna trafia przez otoczkę śluzową jelita, łączy się z krwią i rozchodzi się po całym ciele. Pastylki musujące działają w krótkim czasie po zażyciu, bo substancja zdrowotna w płynie błyskawicznie przedostaje się do krwi i wraz z nią dociera do układu nerwowego. Na działanie pastylek doustnych oczekuje się dosyć długo.
Lekarstwa w postaci płynnej zwykle serwuje się maluchom. Są jeszcze plastry, które używa się przy silnych, lub przewlekłych cierpieniach, w schorzeniach nowotworowych. Zasada ich aktywności jest prosta i równocześnie genialna.

Substancja czynna wchłania się powoli przez skórę do naczyń włosowatych, skąd trafia do krwiobiegu w porcji najmniejszej z koniecznych do wytrzymania bólu. Komórki skóry chronią organizm przed przedostaniem się w tym samym czasie nazbyt dużej porcji substancji aktywnej.