Dla dzieciaków

Elektryczna niania jako przydatne wyposażenie młodych rodziców

Jeszcze przed narodzinami pociechy większość przyszłych rodziców uzupełnia wyprawkę dla swojego malucha. Wśród mnóstwa rzeczy koniecznych dla noworodka, na liście zakupów młodych rodziców nierzadko pojawia się elektryczna niania.

biurka

Autor: Olgierd Rudak
Źródło: http://www.flickr.com
Na rynku osiągalnych jest wiele wersji takiego urządzenia i zadaniem opiekunów jest wyłonić taki model, który świetnie sprawdzi się w ich wypadku.

Przytulna i funkcjonalna sypialnia

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Elektryczna niania może być analogowa, albo cyfrowa.

Jeśli czytasz ten tekst, oznacza to, że zafascynowało Cię przedstawiane zagadnienie. Jeżeli tak, to podobne źródła posiadają równie świeże dane.

W skład tych urządzeń wchodzi nadajnik i odbiornik. Zaletą sprzętu analogowego jest niska cena, silniejszy sygnał, a przez to także obszerny zasięg. W niani cyfrowej sygnał emitowany jest w formie kodowanej, przez co nie może być zakłócony przez pozostałe sprzęty. Ton jest wyraźny, bez zniekształceń, jednak zasięg nie jest tak znaczny jak w wypadku analogowych. W sprzedaży dostępne są także urządzenia wyposażone w kamerę, dzięki której opiekunowie potrafią także oglądać niemowlę. Niektóre posiadają dodatkowo tryb nocny. Dzięki wykorzystaniu podczerwieni jest możliwość oglądać dziecko przy zgaszonym świetle. Dla najbardziej wymagających producenci wyprodukowali nianie elektroniczne z zastosowaniem monitora oddechu. Monitor nadzoruje oddech pociechy dzięki dyskom sensorowym umiejscowionym pod materacykiem. Komunikuje o zatrzymaniu oddechu maluszka już po 15–20 sekundach od utrwalenia poprzedniego oddechu. Jest to w szczególności ważne w wypadku wcześniaków.

Wielką wygodą jest to, że owe urządzenia funkcjonują bezprzewodowo.
Być może elektryczna niania nie jest urządzeniem pierwszej potrzeby, jednak dla wygody i spokoju opiekunów warto się w nią wyposażyć.