Zdrówko

Elektroniczne papierosy zyskują na popularności – co trzeba o nich mieć na uwadze?

Polacy coraz chętniej zastępują tradycyjne papierosy e-papierosami. Czy jest to dobra alternatywa?
E-papieros to urządzenie inhalacyjne, które daje prawie takie same odczucia jak tradycyjny produkt. Składa się z akumulatora i clearomizera bądź z akumulatora, atomizera oraz kartridża, czyli ustnika.

Akumulator jest możliwość podładować zawsze wtedy, gdy pojawi się taka potrzeba. Atomizer ma na celu podgrzanie watki z liquidem, który znajduje się w kartidżu, w wyniku czego wytwarza się. Na rozwiązaniu bezwatkowym opierają się clearomizery.

Jeżeli żywo intryguje Cię nakreślana w tym miejscu kwestia, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://alkater.pl/) omawiającym podobne zagadnienia.

By je napełnić, wystarczy odkręcić ustnik i uzupełnić brak w zbiorniczku. Kartomizer łączy w sobie atomizer oraz kartidż, umiejscowiona jest w nim grzałka do e papierosa oraz płyn. W kartidżu znaleźć można watkę, która jest nasączona płynem. Od czasu do czasu trzeba ten płyn uzupełnić. Bateria do e papierosa może być automatyczna bądź manualna. Pierwsza ze wskazanych działa tylko w momencie, w którym się zaciągamy, natomiast druga rozpoczyna pracę się po naciśnięciu wybranego przycisku. Trzeba nadmienić, że bateria do e papierosa automatyczna ma tę wadę, że istnieje możliwość, że się włączy np. w przypadku silnego wiatru.

Na rynku dostępne są e-papierosy, które wyglądem przypominają tradycyjne papierosy, urządzenia w kształcie długopisu, a również nabyć można e-fajki.

e-papieros

Autor: Terry Ozon
Źródło: http://www.flickr.com

Z założenia e-papieros ma być mniej szkodliwy niż papieros klasyczny. Jest on pozbawiony bowiem substancji smolistych, które przyczyniają się do zachorowań na raka. W związku z tym urządzenie to według wielu opinii pomaga pozbyć się nałogu nikotynowego lepiej niż specjalistyczne pastylki czy plastry. Z e-papierosem jesteśmy sobie w stanie zapewnić sam rytuał palenia, a przy tym trzeba podkreślić, że ten typ papierosa nie wydziela woni dlatego można z nich korzystać właściwie w każdym miejscu. Koniecznie musi zostać jednak uwypuklona kwestia związana z nikotyną, którą zazwyczaj e-papierosy dostarczają. Środek ten może nie powoduje raka, stanowi jednak przyczynę innych poważnych zaburzeń chorobowych.

Gdy uznasz, że pomocne okazałyby się podobne treści na opublikowany temat, to kliknij tutaj oraz sprawdź także pozostałe wiadomości.

Trzeba więc kupować liquidy, które jej nie zawierają wcale albo w których jej zawartość jest niewielka. Poleca się mieć na uwadze, że e-papierosy to wyroby, które cały czas są przedmiotem odmiennych badań związanych z ich ewentualną szkodliwością.