Zdrówko

Elektroniczne papierosy zyskują na popularności – co trzeba o nich mieć na uwadze?

Polacy coraz chętniej zastępują tradycyjne papierosy e-papierosami. Czy jest to dobra alternatywa?
E-papieros to urządzenie inhalacyjne, które daje prawie takie same odczucia jak tradycyjny produkt. Składa się z akumulatora i clearomizera bądź z akumulatora, atomizera oraz kartridża, czyli ustnika.

Akumulator jest możliwość podładować zawsze wtedy, gdy pojawi się taka potrzeba. Atomizer ma na celu podgrzanie watki z liquidem, który znajduje się w kartidżu, w wyniku czego wytwarza się. Na rozwiązaniu bezwatkowym opierają się clearomizery.

Jeżeli żywo intryguje Cię nakreślana w tym miejscu kwestia, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://www.alkater.pl/) omawiającym podobne zagadnienia.

By je napełnić, wystarczy odkręcić ustnik i uzupełnić brak w zbiorniczku. Kartomizer łączy w sobie atomizer oraz kartidż, umiejscowiona jest w nim grzałka do e papierosa oraz płyn. W kartidżu znaleźć można watkę, która jest nasączona płynem. Od czasu do czasu trzeba ten płyn uzupełnić. Bateria do e papierosa może być automatyczna bądź manualna. Pierwsza ze wskazanych działa tylko w momencie, w którym się zaciągamy, natomiast druga rozpoczyna pracę się po naciśnięciu wybranego przycisku. Trzeba nadmienić, że bateria do e papierosa automatyczna ma tę wadę, że istnieje możliwość, że się włączy np. w przypadku silnego wiatru.

Na rynku dostępne są e-papierosy, które wyglądem przypominają tradycyjne papierosy, urządzenia w kształcie długopisu, a również nabyć można e-fajki.

e-papieros

Autor: Terry Ozon
Źródło: http://www.flickr.com

Z założenia e-papieros ma być mniej szkodliwy niż papieros klasyczny. Jest on pozbawiony bowiem substancji smolistych, które przyczyniają się do zachorowań na raka. W związku z tym urządzenie to według wielu opinii pomaga pozbyć się nałogu nikotynowego lepiej niż specjalistyczne pastylki czy plastry. Z e-papierosem jesteśmy sobie w stanie zapewnić sam rytuał palenia, a przy tym trzeba podkreślić, że ten typ papierosa nie wydziela woni dlatego można z nich korzystać właściwie w każdym miejscu. Koniecznie musi zostać jednak uwypuklona kwestia związana z nikotyną, którą zazwyczaj e-papierosy dostarczają. Środek ten może nie powoduje raka, stanowi jednak przyczynę innych poważnych zaburzeń chorobowych. Trzeba więc kupować liquidy, które jej nie zawierają wcale albo w których jej zawartość jest niewielka. Poleca się mieć na uwadze, że e-papierosy to wyroby, które cały czas są przedmiotem odmiennych badań związanych z ich ewentualną szkodliwością.