Dla dzieciaków

Dzisiaj każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że bezpieczeństwo dziecka jest najistotniejsze – też w czasie podróży wozem

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu w dużej ilości aut nie było pasów montowanych przy tylnych siedzeniach. Mało kto słyszał również o bezpiecznym wożeniu najmłodszych pasażerów.

podręczniki

Autor: Artur

fotelik

Autor: Maria Bahnareanu
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj jednak wydaje się to być najistotniejsza kwestia dla większości koncernów samochodowych i rodziców.
dziecko z maskotką

Autor: Jillian
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie, by nie zabiegać o bezpieczeństwo podróżnych w czasie jazdy. Nie ma ani jednej firmy produkującej wozy, która miałaby zamiar podważyć dla przykładu potrzebę montowania w samochodach pasów lub poduszek powietrznych. Należy również pamiętać o tym, że podróż musi być bezpieczna też dla dzieci. Europejskie ustawodawstwo mówi, aby przewozić maluchy w fotelikach. Oczywiście, nie może być to byle jaki fotelik kupiony w sieci. Powinien mieć on certyfikat i być dopasowany odpowiednio do wzrostu szkraba. Więc dla jednego dziecka będziemy musieli nabyć kilka fotelików wraz z upływem czasu. Na początku będzie to fotelik dla noworodków, który będzie mały. Maleństwo leży w nim, a nie siedzi. A już dla 5-latka zamówimy fotelik odpowiedni do jego wzrostu oraz wagi. Foteliki dla noworodków mogą być zamontowane tyłem do kierunku jazdy. Najczęściej umieszcza się je wtedy na przednim siedzeniu pasażera, żeby kierująca mama miała możliwość co jakiś czas spojrzeć na smyka.

W korku będzie mogła na przykład podać mu smoczek lub poprawić mu kocyk.

Jeśli czytasz ten artykuł, to oznacza, że opisywany temat bardzo Cię zainteresował. Jeżeli tak w rzeczywistości jest, to kliknij tu oraz zobacz rekomendowane informacje (https://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Trudnopalne-dywany-do-przedszkola-i-szkoly/71).

br>
Nie czekaj dłużej – kliknij ten link – zobaczysz tam uwagi z witryny (https://zabawekczas.pl/produkty/klocki,2,1641) dotyczące tej tematyki, one także na pewno bardzo Cię zaabsorbują.

Starsze dzieci wolą być usadowione przodem do kierunku jazdy, ponieważ mogą obserwować wtedy świat za oknem.