Sprzęciwo

Dzięki kamerze sportowej można skutecznie uwieczniać swoje wyczyny sportowe

Sport jest zajęciem obfitującym we wrażenia i interesującym, dostarcza mnóstwo interesujących przeżyć. Pewnym osobom zależy na tym, by swoje dokonania sportowe zapisać i móc później oceniać na spokojnie, dzielić się przeżyciami z innymi sportowcami lub najzwyczajniej zachować na pamiątkę. W takiej sytuacji idealnie sprawdzają się kamery sportowe. Stają się one idealne w wypadku sportów ekstremalnych, jak wspinaczka wysokogórska, spływy pontonowe czy skoki na bungee.

Sporty wodne

Autor: chris walker
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego akurat ten model? Można sądzić, że do zapisywania przeżyć sportowych całkowicie wystarczy zwykła kamera. Z pewnością byłoby to faktem w przypadku uwieczniania z trybun meczu koszykówki, ale kiedy rozchodzi się o sporty ekstremalne, idealnym rozwiązaniem będzie specjalna kamera sportowa. Jej cechy techniczne gwarantują, że będzie ona wytrzymała na działanie czynników atmosferycznych, jak woda czy ostre słońce. Ponadto kamera sportowa posiada funkcję montażu na kasku, kierownicy motocykla lub plecaku, co stwarza sposobność zapisać obraz z doskonałej i bardzo wiernej perspektywy.

Akcesoria Sony wciąż cenioneWybór kamery sportowej jest kwestią dość trudną, gdyż od zakupionego aparatu zależy jakość filmu oraz efektywność filmowania. Im wyższą jakość ma sprzęt, tym dokładniej zapisze on ekstremalne przygody, które stają się udziałem filmującego. Przy kupnie kamery warto uwzględnić prędkość, z jaką nagrywany jest film, a także czy sprzęt jest wyposażony w elektroniczny stabilizator obrazu. Oczywiście kamera musi być wodoszczelna. Wśród kamer sportowych znacząco wyróżniają się akcesoria Sony, do których wielu użytkowników ma duże zaufanie.

Kamera zaprojektowana dla aktywnych
Fachowcy są jednakże jednomyślni, że wybitne kamery typu Point-of-View, tworzy firma GoPro, projektant kamer sportowych marki Hero. Debiutujący w roku 2014 aparat GoPro Hero 4 black odznacza się wybitnymi właściwościami, które plasują go w ścisłej czołówce. Kamera ta jest dość kosztowna, jednak może pochwalić się naprawdę dobrymi cechami, na przykład wysoką prędkością zapisu obrazu w wspaniałej jakości, elektroniczną stabilizacją obrazu, Wi-Fi, Bluetooth czy wyświetlaczem dotykowym.