Dla dzieciaków

Dziecięcy placyk bajkowe miejsce, gdzie dziecko w czasie zabawy może rozwinąć swoje umiejętności

Place zabaw stały się obecnie kolorowymi i uroczymi miejscami, gdzie dzieci chętnie się bawią, a dorośli mogą spokojnie odpocząć na ławce. Otoczony ogrodzeniem i pełen trawy, w ważniejszych miejscach wyłożony tartanową nawierzchnią placyk zabaw będzie dawał możliwość harców bez niebezpieczeństwa poważniejszych otarć czy złamań.

Dawniej jedynymi rzeczami jakie informowały, że będzie się miało do czynienia z placykiem zabaw, były mało przyjemne metalowe huśtawki lub wygięte drabinki, pordzewiałe i straszące potencjalnych ochotników. Stopniowo były one zastępowane drewnianymi konstrukcjami, lub (odkryj więcej domek dla dzieci

Źródło: http://www.gardencenter.pl/

Mając dziecko, można wybierać się w coraz to nowe miejsca bez obawy, że dziecko szybko znudzi się bawieniem się miejscu, które zna. Wprawdzie koncepcja większości placyków jest oparta na postawieniu kilku standardowych elementów, lecz najważniejsze jest to, że w każdym przypadku będą one wyglądać inaczej. Dzieci będą się na nich bawić bez analizowania, że tak naprawdę to wykonują dokładnie to samo, co na sąsiednim placyku. Na wyposażenie odpowiednio zaprojektowanego placyku będzie na pewno więc wchodził domek dla dzieci drewniany. Niekiedy jest to wnętrze statku pirackiego, w innym przypadku rakieta kosmiczna, a jeszcze w innym miejscu domkiem jest jaskinia smoka. Żaden z placyków nie obejdzie się bez huśtawek. Dzisiaj są to dostosowane do wieku bezpiecznie wykonane urządzenia na luźnych łańcuchach, dzięki czemu przypadkowe dziecko nie będzie mocno uderzone przez kogoś, kto się huśta. Pojazdy dla dzieci, to rodzaj zabawek, które pozwalają kręcić kierownicą, przeskakiwać między miejscami, a w mniejszych kołysać się lub podskakiwać dzięki mocnym sprężynom które służą za napęd.