Zdrówko

Działania medyczne, jakie pomagają w sposób nieoperacyjny zniwelować wstydliwy problem

Nietrzymanie moczu oraz zbyt luźna pochwa to częste problemy intymne kobiet, jakie pojawiają się na skutek wielokrotnych porodów, różnego rodzaju urazów czy zwyczajnie w wyniku starzenia się.

Na szczęście współczesna medycyna, a konkretnie ginekologia estetyczna oferuje paniom wiele rozwiązań.
nietrzymanie moczu leczenie laserem

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com
Problem nietrzymania moczu dotyczy co czwartej Polki w wieku od 18 do 48 lat. Wysiłkowe nietrzymanie moczu polega na mimowolnym wyciekaniu moczu, między innymi podczas wysiłku, kichania lub kaszlu. Utrata kontroli nad trzymaniem moczu wiąże się ze sporym dyskomfortem w codziennym funkcjonowaniu, jak też przekłada się na pogorszenie relacji z partnerem oraz złe samopoczucie kobiety. Jak temu zaradzić? Jeśli chodzi o nietrzymanie moczu leczenie laserem okazuje się najbardziej skuteczne. Laseroterapia to doskonała alternatywa dla chirurgicznych metod leczenia nietrzymanie moczu leczenie laserem. Innowacyjne lasery wykorzystywane w tego typu zabiegach pozwalają pozbyć się intymnych problemów w szybki i mniej inwazyjny sposób, tak aby kobieta mogła wrócić do normalnej aktywności zaraz po przeprowadzeniu zabiegu.
Lasery stosowane są współcześnie również do leczenia innych kobiecych problemów takich jak luźna pochwa. Tego typy zabiegi najczęściej spotyka się pod nazwą obkurczanie pochwy albo rewitalizacja pochwy. Jak w tym przypadku działa laser? Poprzez ciepło emitowane przez urządzenie następuje podgrzanie kolagenu. W efekcie zwiększa się napięcie tkanek, pochwa jest nawilżona oraz bardziej elastyczna obkurczanie pochwy.

Pacjentka po takim zabiegu może cieszyć się poprawą doznań podczas stosunku i polepszeniem komfortu życia. Zabieg J. Janicki – (operacje endoskopowe kręgosłupa) ten również zapobiega wystąpieniu wcześniej opisanego wysiłkowego nietrzymania moczu.