Bez kategorii

Doznaj swobody lotu i przeżyj niezwykłą, podniebną przygodę

Główne założenie latania jest takie, aby dać ludziom szansę wzniesienia się w przestworza. Ci, którzy pokusili się o loty inne niż samolotem jednogłośnie potwierdzają, że jest to niesamowite uczucie lekkości i wolności.

fitness - obrazeczek

Autor: The National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
samochód

Autor: Kool Cats Photography over 2 Million Views
Źródło: http://www.flickr.com
dieta

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzka chęć szybowania w przestworzach jest doskonale znana już od czasów starożytnych. Mówi się, iż pierwotne paralotnie stworzyli alpiniści, którzy w ten sposób chcieli ułatwić sobie drogę powrotną ze szczytu. W czasach swoich początków paralotnia przypominała jeszcze spadochron. Z tego właśnie powodu jej pierwotne zdolności do lotu były mocno ograniczone. Z drugiej strony, ze względu na dosyć ubogą konstrukcję były też bardzo ryzykowne. Dzisiaj lot paralotnią nie napawa strachem, przeciwnie – zrzesza coraz więcej amatorów. Dla każdego, kto zamierza spróbować swoich sił w lataniu, odbić się od powierzchni ziemi, poczuć wolność i popatrzeć na świat z góry istnieją dwie możliwości. Pierwsza opcja nie jest zbytnio skomplikowana i nie wymaga tak naprawdę żadnej fachowej wiedzy na temat latania. Chodzi tu o lot w tandemie z doświadczonym pilotem tandemowym lub szkoleniowcem. Wszystko jest bardzo proste, a szybkie wskazówki udzielone przed wystartowaniem z pewnością okażą się wystarczające. Profesjonalna osoba towarzysząca zadba o wszystko, a nowicjusz będzie mógł zrelaksować się i jedynie napawać się pięknymi widokami. Dla tych, którzy tego typu loty już odbywali i marzy im się, aby teraz samodzielnie wznieść się do nieba dostępne są liczne kursy przygotowawcze, czy też dobre jakościowo, krótkoterminowe szkolenia, które umożliwiają zdobycie różnych umiejętności, legalnej licencji i oczywiście doświadczenia niezbędnego w przypadku planowania samodzielnych lotów. Poza tym, lot paralotnią nie wymaga właściwie żadnych specjalnych predyspozycji fizycznych. Planując pierwszy raz swoją podniebną przygodę należy jednak być w jak najlepszej formie, pozostawić za sobą stresy i kłopoty, a w drogę udać się ze spokojnym umysłem i pozytywnym nastrojem. Tu pełna oferta: niesamowity lot paralotnią.

Jak wszystko w życiu, również paralotniarstwo może być niebezpieczne. Jeśli jednak podejdziemy do tematu z głową, odbędziemy adekwatny kurs (kurs na żeglarza jachtowego) przygotowawczy oraz bezsprzecznie będziemy przestrzegać wszystkich istotnych zasad, wówczas sport ten będzie dla nas bezpieczny oraz zapewni wyjątkowe przeżycia i wielką uciechę. Dla zainteresowanych: paralotniowa.