Zdrówko

Domowa apteczka – co musisz w niej trzymać? Mała podpowiedź

Przy małych dolegliwościach zwykle sami jesteśmy w stanie sobie pomóc, ale kiedy coś doskwiera nam przez długi czas, musimy pójść do lekarza. Co powinniśmy mieć w naszej apteczce i wziąć zanim umówimy się do doktora?

kreontravix

Autor: The All-Nite Images
Źródło: http://www.flickr.com
praca

Autor: Moll
Źródło: Moll

W momencie bólu głowy albo gorączki, zawsze dobrze jest mieć w apteczce coś zawierającego paracetamol w składzie. Substancja bardzo szybko się wchłania, więc lek (zobacz jak dbać o układ krwionośny) ekspresowo działa, a przy tym to działanie utrzymuje się przez kilka godzin. Jednakże należy mieć na uwadze, iż kobiety w ciąży nie mogą go brać. (-> zobacz informacje) Lekarstwa zawierające paracetamol pomogą też na bóle zęba, ale raczej mają słabe działanie przeciwzapalne. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w coś przeciwzapalnego. Gdy bolą nas mięśnie nie zażywajmy żadnych tabletek na własną rękę, bo przyczyn tego bólu może być wiele. Nie zaszkodzi jednak używanie maści na bóle mięśniowe – warto mieć co najmniej jedną tubkę czegoś w tym rodzaju. Na wypadek kłopotów jelitowo-żołądkowych dobrze jest pomyśleć o wielu różnych produktach do apteczki. Coś na poprawę trawienia, np. Kreontravix, coś na zgagę lub lek – tu – przeciw biegunce Interesuje cię kreontravix?. Do tego obowiązkowo prebiotyk oraz elektrolity. Dobrze mieć w domu także coś przeciwkaszlowego oraz coś na katar – krople albo sztyft do nosa. Pudełko plastrów w różnych rozmiarach i jakiś opatrunek również warto posiadać. W sezonie wiosenno-letnim wyjątkowo potrzebny będzie maść na ukąszenia owadów i spray odstraszający owady i kleszcze.

Znakomitą większość preparatów z naszej apteczki, jak Kreontravix lub paracetamol kupimy bez recepty Odwiedź stronę partnera – Jednak starajmy się nie trzymać kilku preparatów na te same dolegliwości oraz pilnujmy daty przydatności do spożycia.