Bez kategorii

Dobry trening to taki, który uwzględni nie tylko nasze możliwości fizyczne

Dobry plan treningowy to taki, który względni nie tylko aktualny stan naszych mięśni, ale także mądrze opisze naszą dietę. Często młodzi ludzie, szczególnie bez doświadczenia, nie wiedzą nic o tym, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia, jak układać zestawy ćwicząc konkretne mięśnie, nie mówiąc już o zaplanowanej diecie. Niekiedy napotyka się takich amatorów, którzy nie mają pojęcia o tym, do czego służą aminokwasy, po co i w jakich okolicznościach należy przyjmować węglowodany, nie mają pojęcia nic na temat tego, w jaki sposób poprawnie wykonywać ćwiczenia.

siłownia

Autor: marshel
Źródło: http://www.sxc.hu
Tacy ludzie w bardzo łatwy sposób mogą nabawić się poważnych kontuzji. Czasami może się też zdarzyć, że początkujący amatorzy nabywają na samym początku dużą ilość odżywek i suplementów diety, jakie dostępne są w sklepach. Zakupują oni kreatynę, HMB, białko i inne spalacze, nie wiedząc, jak je zażywać i kiedy, żeby osiągnąć efekt i co najważniejsze nie popsuć sobie zdrowia. Najistotniejszą na początku rzeczą jest chyba stosowne przygotowanie organizmu do treningu i dużego wysiłku.

Na początku warto wybierając się na siłownię należy stopniowo zwiększać obciążenia, aby uniknąć szoku i kontuzji, od małych ciężarów do z tygodnia na tydzień większych. Ważne jest, żeby w tym okresie nie zażywać suplementów jak kreatyna, ponieważ okazać się może, że efekty jej działania nie będą zadowalające. Kreatyna, o ile w ogóle mamy zamiar z niej korzystać powinna w tej fazie poczekać, żebyśmy przede wszystkim przystosowali mięśnie do wysiłku. Niezwykle ważny jest też profesjonalny sprzęt do ćwiczeń.

suplementy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Sprzęt siłownia powinna mieć wysokiej klasy, a ponadto na dobrej siłowni musi być ktoś, kto da kilka rad odnośnie tego, w jaki sposób wykonywać ćwiczenia oraz zaproponuje nam parę propozycji żywieniowych, w zależności od tego, czy budować masę mięśniową czy też zrzucić kilogramy i spalić tłuszcz.

Istnieje również wiele serwisów internetowych, gdzie możemy zdobyć wiedzę w jaki sposób odpowiednio przygotować się do intensywnych treningów, ażeby osiągnąć wymarzony cel.

To nie koniec interesujących wpisów. Czujesz chęć na inne? W takim razie zamieszczam tu mój link (http://www.klubtanca.pl/walc-wiedenski/) do świeżej witryny. Czytaj bez limitów.

Warto zawsze pamiętać, że nieodpowiednie podejście do tematu, w szczególności na samym początku naszej przygody z siłownią, może doprowadzić do groźnych kontuzji i w następstwie nie będziemy mogli w ogóle ćwiczyć.