Informacje sportowe Sprzęciwo

Dobry strój i wyposażenie do gry w tenisa zapewni bezpieczeństwo, komfort oraz wspaniałą zabawę

Osoby grające w tenisa doskonale wiedzą o konieczności właściwego ubioru oraz wyposażenia, jeśli wybierają się na korty tenisowe. Buty tenisowe są najistotniejszą częścią stroju u tenisisty.

sprzęt sportowy

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiednie buty do tenisa gwarantują bezpieczeństwo, równowagę oraz poczucie komfortu. Tenisista jest narażony na mnóstwo kontuzji, z tej przyczyny przystosowane, lekkie oraz solidne buty w trakcie rozrywki to podstawa. Dlatego buty powinny dysponować trwałą podeszwę, gdyż tenisista jest w stałym biegu i musi dobiegać do piłki. W takim razie buty do tenisa powinny przede wszystkim dobrze podtrzymywać stopę, środek powinien być zaopatrzony w specjalne wkładki z pianki, zagwarantować amortyzację i być mocne. Struktura buta powinna zabezpieczać przed kontuzjami, dlatego dokładnie utrzymywać piętę, ścięgno Achillesa i kostkę. Powinny być przystosowane, aby tenisista mógł bez ograniczeń poruszać się oraz odczuwać komfort. Trzeba również pamiętać, że tenisista jest w ciągłym ruchu, biega czy skacze, dlatego buty tenisowe powinny być zaopatrzone w system, który będzie tłumił wstrząsy. Na rynku mamy mnóstwo ofert istotnie solidnych butów do tenisa znanych firm, między innymi Adidas, Babolat, Nike, Asics, etc. Należałoby też napisać parę zdań o piłkach do tenisa. Jest tenis stołowy oraz tenis ziemny, dlatego powinno się wyróżniać piłki do tenisa. Do tenisa stołowego piłeczki są wykonane z zastosowaniem celuloidu, o wadzę około 2,7 grama oraz wielkości 4 cm.

Wejdź na stronę twórcy (https://www.metfix.com.pl/oferta/osprzet-zeglarski/kotwice-nierdzewne/kotwice-nierdzewne/). Zachęcamy Cię gorąco! A to dlatego, że oczekuje tam na Ciebie masa ekstra oraz zajmujących informacji.

Tak stworzone piłeczki odpowiednio się odbijają.

nasza strona internetowa

Autor: Michael Frey
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże do tenisa ziemnego są piłki ciśnieniowe, piłki bezciśnieniowe i piłeczki gąbczaste. Piłki do tenisa ciśnieniowe wykonane są do rozrywek meczowej, a też do rozrywek treningowej, a piłki bezciśnieniowe, przeznaczone są wyłącznie do treningu. Bezciśnieniowa piłeczka odbija się wyżej oraz jest cięższa, a odporność tej piłki jest większa niż piłki z ciśnieniem. Lecz piłeczki gąbczaste zaplanowane są dla najmłodszych. Piłeczki gąbczaste są sporo wolniejsze oraz odbijają się niżej. Natomiast pośród piłek ciśnieniowych dostępne są również piłki dla najmłodszych o obniżonym adekwatnie ciśnieniu.