Zdrówko

Do jakich zdrowotnych celów stosuje się laser? Jakiego typu zabiegi dzięki niemu możemy wykonać?

Laser frakcyjny jest najlepszy do odmłodzenia twarzy, rąk lub dekoltu, jest też wskazany do usuwania blizn potrądzikowych. Laser CO2 tworzy wiązkę dwutlenku węgla, co sprawia, iż zachodzi bardzo szybka odnowa stref zniszczonych. Wykorzystanie lasera frakcyjnego dość mocno poprawia stan skóry, szczególnie w dziedzinie pigmentacji a także rozszerzonych porów.

Depilacja laserowa nóg

Autor: Elite
Źródło: Elite
Komórki skóry właściwej poddane działaniu lasera wytwarzają nowe struktury kolagenu i zachodzi proces remodelowania takiej substancji, więc zabiegi laserowe są faktycznie bardzo dobrym wyborem w zakresie likwidowania blizn potrądzikowych, zmian skórnych, a także piegów. Zabieg laserem jest w stanie różnić zależnie od wybranych ustawień – czy to pod względem ilości otworów, lecz również pod kątem mocy oraz czasu trwania impulsu.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź naszą informację (https://pl.babor.com/) opisującą analogiczny temat. Prawdopodobnie ona też Cię zainteresuje.

Im bardziej znaczna moc lasera i okresu trwania impulsu, tym większa inwazja, bardziej znaczny stan zapalny, lecz również bardziej zadowalające efekty odmładzania.

Zależnie od właściwości skóry i możliwości pacjenta dobiera się określone parametry impulsu. Tego typu zabieg jest praktyczne bezbolesny, używa się znieczulenie miejscowe. Po przeprowadzonym zabiegu, przez 2-3 godziny pacjent może odczuwać dolegliwości bólowe podobne do skutków oparzenia. Miejsce, w którym wykorzystywany był laser jest czerwone, skóra natomiast wygląda na dosyć mocno naciągniętą. Czasem może i wystąpić obrzęk. Po około sześciu dniach od zabiegu zanika rumień, zaś skóra przybiera brązowy koloryt. W tym właśnie okresie można już stosować makijaż i powrócić do standardowej aktywności. Tego rodzaju leczenie potrzebuje około tygodnia czasu, żeby skóra powróciła do normalności. Przez zabiegiem laserowym koniecznie trzeba odbyć konsultację lekarską. Lekarz (sprawdź ten gabinet dentysty i stomatologa) przeprowadzi wywiad oraz objaśni pacjentowi zasady zabiegu laserem.

w laboratorium - laser

Autor: NTNU, Faculty of Natural Sciences and Technology
Źródło: http://www.flickr.com
W dalszej kolejności wspólnie podejmą decyzję o inwazyjności planowanej metody (laser tarnów). Pacjent otrzyma zalecenia odnoszące się do postępowania przed oraz po zabiegu oraz receptę na krem znieczulający, jaki koniecznie należy stosować godzinę przed zabiegiem. Częstotliwość powtarzania zabiegów jest definiowana przez lekarza, a jest zależna od wielu czynników, m.in., od rodzaju zmian. Właściwie w całym kraju jesteśmy w stanie wykonać takie zabiegi, lecz na pewno jak laser Tarnów zasługuje na specjalną uwagę.