Edukacja

Do czego nam się przyda znajomość angielskiego? Parę faktów

Kiedy niekiedy możemy usłyszeć w TV czy przeczytać w dziennikach, że język angielski jest językiem ponadnarodowym. Jednak gdzie na świecie zdołamy porozumieć się po angielsku bez większych kłopotów?

Angielski to język oficjalny (czy też blisko 90 % populacji używa go) w: Anglii, USA, Irlandii Północnej, Kanadzie, Filipinach, Australii, Nowej Zelandii, Jamajce, oraz w paru mniejszych krajach. W wyżej wymienionych krajach bez żadnego kłopotu porozumiemy się po angielsku, bowiem język angielski jest w nich językiem oficjalnym albo jest używany przez większą część społeczeństwa.

Słowniki języka angielskiego

Autor: Graham Campbell
Źródło: http://www.flickr.com
Jak zatem przedstawia się sprawa na Starym Kontynencie? Nie jeden raz wydarzy się, że będziemy chcieli dokądś wyjechać (na przykład na wczasy). Przekonajmy się w których państwach bez problemu porozumiemy się po angielsku (wielkość procentowa to procent populacji w danym kraju, jaka zna język angielski – sprawdź propozycję – w stopniu dobrym). Zobaczymy też na jakim miejscu jest Polska.

Może Cię też zainteresować –

W tych krajach bez najmniejszych problemów porozumiemy się po angielsku: w Norwegii to 90%, w Szwecji to 89%, angielski na Malcie angielski >> wizytówka Collegium Novum Warszawa zapraszamylandii to 87%, Dania 86%. Jak można z tych danych wyczytać, angielski w Anglii jak najbardziej, jednak w paru innych miejscach na globie też okaże się niebezcelowy.

Znajomość języków obcych przydaje się w życiu codziennym dużo częściej aniżeli nam się może wydawać. Bardzo użytecznym jest angielski. Jego znajomość przydaje się nie jedynie w wyjątkowych wypadkach, ale także na co dzień. Na ulicy obecnie w każdym mieście w naszym kraju pełno jest obcokrajowców. Co jeżeli któryś z nich spyta nas o drogę? Niekiedy to my wyjeżdżamy na zagraniczną wyprawę. Wówczas sami musimy odnaleźć się w obcym miejscu, jednak – jeżeli nie znamy choć fundamentów komunikacji angielskiego – nie zapytamy o drogę.

Może Cię też zainteresować –

Współcześnie większość krajów globu jest wykształcona, a angielski jest tak uniwersalny, iż sprawdzi się w wielu krajach (spójrz powyżej). Za każdym razem znajdzie się ktoś, kto chociaż troszkę mówi po angielsku. W poszukiwaniu miejsca pracy również niezbędny będzie angielski. Aktualnie w mało którym ogłoszeniu nie jest wymagana choćby podstawowa znajomość tego języka. Nawet ekspedient w markecie powinien rozumieć angielski. Zawsze może przydarzyć się klient cudzoziemiec.