Edukacja

Dlaczego warto przykładać się do nauki języków obcych

Przeglądając różne oferty pracy, zwykle możemy się natknąć na to, że w fundamentalnych oczekiwaniach zawarta jest umiejętność mówienia w innym języku. W atrakcyjniejszych posadach, wymogiem jest płynna znajomość co najmniej dwóch języków obcych. Tego typu osoby są poszukiwane w tej chwili wśród pracodawców najczęściej.

szkolenia

Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym, jeżeli ktoś nadal nie potrafi ani jednego języka, albo zna jedynie odrobinę język angielski, wcale nie musi przeskakiwać tych anonsów i poszukiwać gorzej płatnych posad.

Chciałbyś dowiedzieć się coś równie użytecznego? Super, ta strona www adwokaci lubin na pewno okaże się dla Ciebie pożyteczna, ponieważ odnajdziesz tam sporo podobnych informacji.

W końcu trzeba w siebie zainwestować.

A można to zrobić chociażby poprzez zapisanie się na kurs włoskiego w stolicy – więcej na stronie www. Dlaczego akurat język włoski miałby stać się dla nas bardziej atrakcyjnym językiem, niż przykładowo francuski bądź rosyjski. Pomyślmy, czy zamierzamy znowu być po stronie paru kandydatów na jedno miejsce, czy może tak naprawdę po stronie pojedynczego pracownika na parę ofert pracy. To jest raczej jasne, że ze znajomością bardziej niszowego języka obcego, kreujemy większą konkurencję dla pozostałych potencjalnych kandydatów. Ponadto w niektórych miastach, chociażby w województwie Zachodniopomorskim, jest czymś całkowicie naturalnym, że wszyscy w podstawówce uczą się języka niemieckiego. Identycznie jest w przypadku języka rosyjskiego, jak i również wschodnich miast w Polsce. Lepsze warunki etatu, to oczywiście nie jedyne powody żeby zapisać się na włoski Warszawa. Tak naprawdę takich korzyści może być zdecydowanie więcej.

A do takich należy na przykład zamiar jeżdżenia po terenach europejskich. Z pewnością pomyślimy, iż przecież, tam trzeba umieć język francuski, angielski i bułgarski. Faktycznie tak jest. Ale również nie zapominajmy o tym, że dużo szybciej spotkamy w tych regionach osoby, jakie doskonale rozmawiają po włosku, niż na przykład po niemiecku. Poza tym, wiele słów w języku włoskim jest łudząco zbliżonych do portugalskich, czy nawet angielskich. Tak więc będzie nam zdecydowanie łatwiej opanować chociażby pierwsze słówka tych języków. Czyż nie jest to mobilizujące do nauczenia się języka, którym wcześniej za bardzo się nie zaciekawiliśmy?

Powiązany artykuł: