Zdrówko

Dlaczego należy bez przerwy pilnować stanu swoich zębów, jakie są najskuteczniejsze metody do tego.

Żeby mieć ładne zęby należy przede wszystkim o nie właściwie dbać. Z tego też powodu ważne jest unikanie zbyt dużej ilości słodyczy, które mogą stosunkowo szybko doprowadzić po pojawienia się ubytków.

Duże znaczenie ma też regularne mycie, przynajmniej dwa razy na dzień. Szczególnie ważne jest mycie wieczorne, w czasie niego należy pozbyć się pozostałości pokarmu, jakimi w nocy mogłyby się karmić bakterie. Lecz to nie wszystko jeżeli chodzi o dbanie o swoje zęby. Nawet mimo dokładnego mycia mogą się pojawić jakieś nieduże ubytki, jakich nieleczenie skutkować może nawet utratą zęba. Z tego też powodu należy jeszcze systematycznie odwiedzać stomatologa (zobacz https://stomatologiacichon.pl/ortodonta-aparaty-ortodontyczne/) na przeglądy, zaleca się, aby to zrobić przynajmniej raz na rok.
Zabawa dzieci

Autor: Mark McQuade
Źródło: Mark McQuade

dobry dentysta legnica

Autor: dan veal
Źródło: http://www.flickr.com
W czasie takiego przeglądu dobry dentysta Legnica sprawdzi szczegółowo stan jamy ustnej, i w razie pojawienia się jakiś ubytków powie, jak to można wyleczyć. W przypadku, gdy próchnica jest niewielka, to najczęściej całkowicie starczy jedna wizyta i wykonanie niewielkiej plomby. Co ważne, nic przy tym nie będzie bolało, wystarczy tylko wytrzymać kwadrans na fotelu. Zlekceważenie może skutkować poważniejszymi konsekwencjami. Jeśli w zębach pojawią się większe ubytki i będą one bolały, to w większości takich sytuacji niezbędne może być leczenie kanałowo mikroskopowe.

Podczas niego dentysta usuwa cały nerw ze środka zęba, czyści dokładnie kanały i robi wypełnienie. Lecz leczenie w taki sposób jest dużo dłuższe, nastawić się także trzeba na dużo większe wydatki.