Zdrówko

Dlaczego mężczyźni łysieją? Co może mieć na to najbardziej duży wpływ? Jak możemy temu zaradzić?

Łysienie androgenowe typu męskiego doskwiera wielu panom, a leczenie niestety nie w każdej sytuacji jest najprostsze. Sama jednak próba tego rodzaju leczenia wpływa pozytywnie na psychikę.

Jest to proces dość długi, wymaga jednocześnie – od lekarza, jak i pacjenta – sporo cierpliwości.
Wczesne rozpoczęcie tego rodzaju leczenia jest w stanie zminimalizować jego rozwój, a ponadto może zminimalizować w przyszłych latach skalę jego zaawansowania. W dzisiejszych czasach jak łysienie androgenowe leczenie najbardziej skuteczne to środki farmakologiczne, jak i przeszczep włosów. To tzw. zwane łysienie typu męskiego, najbardziej poznana i powszechna postać łysienia u mężczyzn. Dotyka aż sześćdziesiąt procent mężczyzn powyżej 50. roku życia.

Generalnie już co 3 mężczyzna między wiekiem 25 a 40 może zaobserwować łysienie o różnorodnym stopniu. Łysienie takiego typu – jak powiedzieliśmy we wstępie – definiowane jest też androgenowym, ściśle jest związane właśnie z tym hormonem.

Odwiedź autorskie www! Tam jest dla Ciebie kolejna świetna dawka informacji na interesujący Cię wątek. Po sporo szczegółów wejdź w poniższy podany link.

Za bardzo wysoki poziom tego hormonu we krwi powoduje, iż włosy szybciej wypadają, ponadto w pozostałych miejscach włosy rosną jeszcze szybciej. Dość częstym jednakże faktem, że ktoś cierpi na tego rodzaju łysienie, jest, że występuje zbytnia wrażliwość mieszków włosowych na androgeny – łysienie androgenowe leczenie – http://www.psycholog-wroclaw.com/oferta/leczenie-nerwicy – .

łysienie androgenowe leczenie

Autor: Trocaire
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo często się dostrzega współistnienie łojotoku owłosionej głowy oraz łysienia. Ciekawym sposobem poza farmakologią jest transplantacja włosów, po niej możemy się cieszyć z prawidłowego owłosienia – transplantacja włosów.

Pobiera się nieduże kępki z okolicy niełysiejącej wraz z otaczającą je skórą. Nimi pokrywa się łyse obszary. Włosy, które są na to pobierane pochodzą z miejsc, jakie nie są nadwrażliwe na androgeny, tak więc nie ma szans, by wypadły po przeprowadzonym zabiegu.