Dla dzieciaków Edukacja

Dlaczego dobrze jest zapisać dziecko do przedszkola prywatnego?

Rok w rok wielu rodziców zadaje sobie pytanie – do jakiego przedszkola zapisać swoją pociechę? Pytanie nie jest błahe, bo w końcu chodzi o opiekę nad naszym dzieckiem. Sprawdź dlaczego przedszkola niepubliczne to cieszą się coraz większą popularnością!

Dzieci w przedszkolu

Autor: Russell Stringfield
Źródło: http://www.flickr.com
Niepubliczne przedszkola posiadają wiele zalet, które są niesamowicie istotne podczas wyboru najlepszego przedszkola dla naszego maleństwa i odgrywają pierwszą rolę w jego codziennym rozwoju.

Ich główną zaletą jest na pewno to, że łatwiej do nich zapisać dziecko.

Masz zamiar pogłębić swoją wiedzę na taki temat? Zapraszamy zatem do przelogowania się do nowej strony. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis.

Co, więcej w przedszkolach prywatnych najczęściej grupy, w jakich przebywają dzieci nie są liczne a na grupę (zwłaszcza dzieci młodszych) przypada więcej opiekunek niż w zwykłym przedszkolu. Taki stan pozwala na indywidualne podejście do dziecka i odniesienie większych sukcesów w nauce. Poza tym opiekunkom nietrudno spostrzec, czy dzieje się coś groźnego.

Może Cię też zainteresować –

Wszystkie przedszkola gwarantują program podstawowy, ale możemy też wybrać prywatne przedszkole profilowane: anglojęzyczne, sportowe, artystyczne, muzyczne. Do takiego przedszkola warto zapisać dziecko, jeśli wykazuje ono zamiłowanie do określonych czynności i zależy nam na tym, żeby miało możliwość rozwoju w ulubionym kierunku. Warto sprawdzić, jaką ofertę zajęć nieobowiązkowych ma interesujące nas przedszkole niepubliczne. Miastem, które oferuje duży wybór przedszkoli prywatnych jest Wrocław.

Miejsca dla dzieci bywają tu dostępne jeszcze nawet w roku szkolnym. Poza tym Wrocław to miasto, w którym niepubliczne przedszkola zapewniają dużą ilość interesujących zajęć dodatkowych jak chociażby zajęcia z ekologii. Miejmy jednak na uwadze, by przedmioty dodatkowe wybierać z troską o komfort dziecka. Zbyt duża ilość zajęć zamiast sprawić maluchowi satysfakcję, raczej go zrazi i pozbawi beztroskiego dzieciństwa. Jak więc wybrać najlepsze prywatne przedszkole?

Dziecko i zabawa

Autor: Haylee Sherwood
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy wziąć pod uwagę odległość między przedszkolem a domem i miejscem pracy, ofertę codziennych i dodatkowych zajęć, ofertę posiłków, ilość dzieci w danej grupie wiekowej, ilość i jakość zapewnianych przez przedszkole zabawek oraz pomocy naukowych, miesięczne koszty oraz ewentualne koszty dodatkowe – więcej…. Przydatne mogą okazać się opinie innych rodziców z okolic oraz wizyta w przedszkolu i obserwacja. Pamiętajmy też, iż przedszkole niepubliczne o uregulowanym statusie podlega nadzorowi kuratorium oświaty. Dobrze jest sprawdzić taki status przed zapisaniem dziecka do danej placówki.