Zdrówko

Dieta Dr. Budwig – czym jest i jak ją stosować Zobacz nasze podpowiedzi

Na dzień dzisiejszy znane są różnego rodzaju diety o charakterze zdrowotnym. Zaleca się w nich w większości przypadków przyswajanie dużych ilości naturalnych produktów, przede wszystkim pochodzących z roślin. Jedną z takich diet jest dieta dr Budwig.

zdrowie i dieta

Autor: Jorge Elías
Źródło: http://www.flickr.com

Johanna Budwig to niemiecka uczona, badającą przede wszystkim wpływ diety ze sporą zawartością kwasu Omega-3 na ludzki organizm. Dieta tego rodzaju jest z powodzeniem przestrzegana także dziś. Jej efekty bywają zaskakująco dobre. Nagminnie wspominana jest jako składnik leczenia chorób nowotworowych.

Czy prezentowany artykuł Cię zafascynował? W takim razie zobacz inny polecany serwis internetowy (http://inmed24.pl/wagi-medyczne-c11), który też posiada ciekawe informacje.

Takie działanie nie zostało jeszcze dostatecznie udowodnione przez naukowców. Bez wątpienia jednak można powiedzieć, że dieta oparta na tak zwanym oleju budwigowym jest bardzo korzystna dla organizmu zarówno ludzi zdrowych, jak i cierpiących na różnego rodzaju choroby. Z tego powodu zalecane jest stosowanie jej również na co dzień.

Reguły diety

Najważniejszą częścią diety dr Budwig (więcej) jest regularne przyswajanie oleju z lnu. Olej lniany do tej diety musi być tłoczony na zimno, dzięki czemu zachowywane są jego lecznicze właściwości. Ilość przyjmowanego oleju zależy od wieku człowieka oraz stanu jego organizmu.

Czasami zamieszczone w internecie wiadomości są fałszywe, ale jeżeli interesuje Cię tego typu problematyka, to kliknij i zdobądź ważne info także na analogicznej stronie.

Ogólnie olej najkorzystniej jest zażywać w formie pasty, którą uzyskuje się po zmiksowaniu oleju z chudym twarogiem. Poza tym dieta przewiduje całkowite wykluczenie produktów zawierających konserwanty albo syntetyczne substancje słodzące. Ważny jest również prawidłowy sposób trzymania oleju; powinno się go przechowywać w ustalonej temperaturze i bez dostępu do światła. Poza tym podczas przyjmowania oleju lnianego powinno się zupełnie zaprzestać przyswajania tłuszczów innego pochodzenia.

Działanie

Olej budwigowy tłoczony na zimno jest bardzo dobrym źródłem kwasu omega-3, który ma bardzo korzystny wpływ na organizm. U ludzi zdrowych pomaga w skupieniu i koncentracji, stanowi także idealne wsparcie dla kobiet ciąży. W kwestii schorzeń, udowodniono korzystne działanie oleju lnianego w przypadku wielu schorzeń. Są to na przykład choroby związane z funkcjonowaniem serca, takie jak nadciśnienie lub miażdżyca. Oprócz tego składnik ten bywa bardzo pomocny w przyspieszaniu dochodzeniu do zdrowia po ciężkich chorobach. Działa również w przypadku cukrzycy i wielu innych dolegliwości. Przy chorobach nowotworowych jest pomocny w okresie chemio- i radioterapii.

Więcej o oleju lnianym tutaj.