Zdrówko

Dbamy o o dobre samopoczucie i swój organizm

Jeżeli chcemy dobrze się czuć i dobrze się prezentować to warto zacząć dbać o swe zdrowie i ciało. Najlepiej pamiętać o prostych zasadach tj. o właściwym odżywianiu, codziennej dawce ruchu, odwiedzaniu lekarza i tym, żeby mieć pasję. Jeśli chodzi o jedzenie, to najważniejsze, by dostarczyć właściwych składników odżywczych naszemu organizmowi. Dlatego należy pamiętać o tym, by mieć dobrze zbilansowane posiłki i żeby jeść je o stałych porach 5 razy w ciągu dnia.

ćwiczenia

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com

Najsensowniej poprosić dietetyka, by ułożył nam jadłospis na miesiąc. To okaże się niesamowicie pomocne, przy tworzeniu zdrowych nawyków związanych z odżywianiem. Można również pokusić się o to, by dowożono nam jedzenie o stosownej ilości kalorii dbam o siebie przepisy. Jest dziś w dużych miastach sporo firm, które robią posiłki dla różnych osób. Za określoną kwotę każdego ranka dostarczą pod drzwi pudełka z posiłkami. To bardzo duże ułatwienie, bo w dzisiejszych czasach brakuje nam czasu na wszystko. Musimy też pamiętać o codziennych ćwiczeniach. Nie muszą to być ciężkie godziny spędzone na siłowni, ale codzienne rozciąganie plus jakieś dwadzieścia lub trzydzieści minut żwawego spaceru w ciągu dnia, na pewno okażą się zbawienne dla naszego zdrowia fizycznego. Dobrze również, co jakiś czas pójść kontrolnie do lekarza, żeby uzyskać pewność, że wszystko jest okej. Ale żeby rzeczywiście być zdrowym trzeba również zadbać o swoje zdrowie psychiczne, dobrze posiadać jakieś hobby, coś, co kocha się robić i poświęcić temu każdego dnia, choć godzinę, bo to jest niczym paliwo do działania. Warto również zamiast przesiadywać przed komputerem znaleźć czas na spotkania z bliskimi. Jeśli zastosujemy się do tych banalnych zasad, to na pewno będziemy zdrowi i szczęśliwi.

Zdrowie mamy tylko jedno

zdrowa dieta

Autor: @LIQUIDBONEZ
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze nie zapominać o tym, że zdrowie mamy tylko jedno. Jeżeli nie chcemy całego swojego życia spędzać na wizytach u lekarzy z powodu dziwnych dolegliwości, to powinniśmy zadbać o swoje zdrowie. Jeśli chcemy mieć dużo energii musimy mieć skąd ją brać, najsensowniej z odpowiednio zbilansowanej diety i ćwiczeń każdego dnia – . Pamiętajmy, że jesteśmy tym, co jemy. Kupując jedzenie patrzmy na to, co jest na etykietach. I nie zapominajmy, że nasze ciało musi mieć zapewnioną codzienną dawkę gimnastyki, żeby przez dłuższy czas było sprawne.