Zdrówko

Czym zajmuje się ortodonta i kiedy dobrze się do niego wybrać? Co powinno nas skłonić do wizyty?

By osiągnąć piękny uśmiech należy pamiętać o paru czynnikach, najważniejsze są jednak zdrowe zęby. By je posiadać dbamy o higienę jamy ustnej jak również regularnie chodzimy do dentysty. Jednak to może nie wystarczyć, gdyż kolejnym elementem jest odcień naszych zębów. Wiadomo, chcemy aby był śnieżnobiały, dzięki nowym technologiom wybielania jest to dziś możliwe. Jeszcze jednym aspektem, o który trzeba zadbać, żeby nasze zęby były idealne, jest prawidłowy zgryz.

aparat na zęby

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
O ostatni warunek zadba ortodonta. W powszechnej świadomości znany jest jako lekarz, jaki prostuje zęby. Może śmiesznie to brzmi, lecz jest w tym sporo racji, ponieważ z łaciny nazwa orthos oznacza prosty, a odontus – ząb. To dobitnie wskazuje na takie właśnie znaczenie, więc takie określenie jest całkiem prawdziwe. Należy natomiast wiedzieć, iż ten specjalista nie zajmuje się tylko samym uzębieniem. Dzięki leczeniu ortodontycznemu możemy rozwiązać problemy związane z dolnym oraz środkowym fragmentem twarzy, ma wpływ więc na odpowiedni rozwój całości naszej fizjonomii – czy dobrze zakładać aparat u ortodonty.

Wada zgryzu to nie tylko problem estetyczny.

Wejdź na ten link i zgłąb więcej szczegółów w treści (http://www.wolomin.centrumdemed.pl/stomatolog-dentysta/) – te wiadomości powiększą Twoją wiedzę na rozpatrywany w omawianym artykule temat!

Złe ułożenie zębów może bardzo zwiększyć możliwość wystąpienia próchnicy lub schorzeń przyzębia, na przykład takiego rodzaju jak paradontoza. Tak się dzieje, bo nieprawidłowy zgryz utrudnia utrzymanie odpowiedniej higieny jamy ustnej. W niektórych sytuacjach może też doprowadzić do wystąpienia problemów ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Z takiego też powodu, kiedy pojawią się pierwsze objawy warto zasięgnąć porady specjalisty. Na szczęście jest ogromna dostępność tego rodzaju lekarzy, i to nie tylko w wielkich miejscowościach, ale również na przykład w mniejszych jak Tomaszów Mazowiecki, dlatego nie powinno być problemu, by umówić się do tego lekarza.

uśmiechnięte dziecko

Autor: Jillian
Źródło: http://www.flickr.com
Ortodonta może ułożyć specjalny plan leczenia, a w dalszej kolejności przy pomocy odpowiedniego aparatu, może skorygować zgryz. Jednym z elementów, o jakim warto wiedzieć jest to, iż wada zgryzu jest wadą nabytą, na przykład biorącą się ze złych nawyków, jakie pojawiły się w dzieciństwie. Znaczy to, że po zakończeniu leczenia prawdopodobny jest nawrót tych nieprawidłowości. Możemy temu przeciwdziałać, jak będziemy w ciągłym kontakcie z naszym ortodontą.