Dla dzieciaków

Czym są termofory, jak wygląda ich historia i kto wymyślił dzisiejsze gumowe termofory?

Czy wiesz, iż paręset wiosen wstecz wyznacznikiem statusu publicznego nie było tylko utrzymywanie różnorodnych posiadłości lub zwierzaków, ale także.

.. niektórych mniejszych, wykonanych z cyny bogato ozdobionych pojemników?
tort

Autor: C&A
Źródło: C&A
Takimi pojemnikami okazały się pierwsze termofory, czyli coś, o czym aktualnie usłyszał raczej wszelki osobnik, lecz nie przykładano do tego większej wagi. Takie pierwsze termofory posiadały wyżłobione przykładowo inicjały swych posiadaczy oraz daty wykonania. Zasobniki te miały bardzo różne kształty, dla przykładu były one kwadratowe, okrągłe, w kształcie owalu, były też termofory, które swym kształtem przypominały serce. W kolejnych latach termofory zaczęto produkować z miedzi i mosiądzu, co bardzo przyczyniło się do spopularyzowania termoforów. W kolejnych latach termofory zaczęto produkować z aluminium i umieszczano na nich porcelanowe oraz szklane dodatki. Używane obecnie gumowe termofory wynalazł w XX w. chorwacki inż.

Interesujący artykuł? Jeśli tak uważasz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie rezonans magnetyczny krakow, którą tu znajdziesz, również jest coś wartościowego!

Eduard Slavoljub Penkala, który opatentował ten wymysł w 1903 roku.

Termofory to wypełniane bardzo ciepłą wodą zasobniki i były wytworzone do miejscowego ogrzewania ciała, co dopomaga w dolegliwościach powiązanych z przeziębieniem. Swą nazwę termofory zawdzięczają złączeniu wyrazów termo oraz greckiego phorós, zatem niosący. Obecnie można zakupić termofory o całkowicie dowolnych formach.

Dla dzieci można by np. zdobyć termofory o kształcie wieloryba albo innego zwierzaka. Dlatego jeśli chcesz kupić dla swojej rodziny jakiekolwiek termofory, bezdyskusyjnie nie będziesz posiadać z niniejszym najmniejszego kłopotu.