Zdrówko

Czym są suplementy i w jakich sytuacjach powinniśmy je stosować, żeby poczuć pozytywną zmianę? Dlaczego najlepiej je stosować?

Bardzo ciężko utrzymać dietę, która będzie jak najbardziej wartościowa, w której będą różne odżywcze składniki. Na szczęście jest też suplementacja diety, to sprawia, że nasz organizm może pracować bez zarzutu.

Suplementacja to uzupełnienie diety, to dodatek, który zawiera niezbędne dla samopoczucia składniki – zwłaszcza witaminy i inne substancje egzogenne, a jednocześnie bardzo znane produkty jak Latopic, jakich może być za mało w codziennej diecie. Pomocna strona z wieloma informacjami: http://swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/uklad-pokarmowy-1/odbudowa-flory-bakteryjnej/latopic-1 (http://swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/uklad-pokarmowy-1/odbudowa-flory-bakteryjnej/latopic-1)G=tabletki], kapsułki, proszek lub płyn. Suplementy najczęściej są produkowane oraz wprowadzane do obrotu handlowego w kształcie umożliwiającej ich precyzyjne i łatwe dawkowane.

Tabletki

Autor: Patrik Nygren
Źródło: http://www.flickr.com

Taka sprzedaż może więc zasugerować, iż suplementy to tak naprawdę leki. Jednakowoż w Unii Europejskiej suplementy wcześniej nie były i nie są uważane za leki. Suplementy wspaniale wpływają na zdrowie, istnieje naprawdę bliski związek pomiędzy zdrowiem człowieka, długością i jakością jego życia, a charakterystyką jego odżywiania się. Do właściwego działania komórek organizmu obowiązkowych jest bardzo dużo mikroskładników, jakich część może być dostarczana w postaci suplementów diety. Przepisy różnorodnych państw i organizacji różnie definiują suplementy diety, uznając je za żywność albo za leki. Różny jednakże zbiór międzynarodowych norm żywnościowych definiuje suplementy diety zawierające witaminy oraz mikroelementy za żywność.

Od 31 lipca 2003

suplementy

Autor: epSos .de
Źródło: http://www.flickr.com

państwa Unii Europejskiej zobowiązane są do dostosowania krajowego ustawodawstwa do prawa unijnego, jaki definiuje jakiego sortu witaminy oraz składniki mineralne mogą być wykorzystywane do produkcji suplementów. To sprawia, że jesteśmy w stanie się również dowiedzieć, w jakiej postaci oraz formie możemy te suplementy tworzyć. Komisja Europejska stale normuje ilość dopuszczonych w produkcji suplementów witamin oraz składników mineralnych, służy to unifikacji norm, jakie dotyczą znakowania suplementów w poszczególnych krajach. Jednakowoż ciągle pozostaje problem tzw. produktów pogranicza, które częściowo spełniają jednocześnie definicję produktu leczniczego, lecz również suplementu diety, czyli żywności. Pamiętajmy, że dobrze kupować tego rodzaju suplementy, ale nie zapominajmy o tradycyjnych preparatach, jak woda utleniona, która zawsze jest przydatna.