Zdrówko

Czym są implanty, w jaki sposób zachodzi ich założenie oraz kiedy się je stosuje?

Implanty są to sztuczne korzenie, na których mocowany jest ząb sztuczny. Zalecane są one osobom, jakie chcą uzupełnić braki w uzębieniu, gdyż implanty są wtykane w dziurę zębową po naturalnym zębie. Są one pożyteczne i cechują się ogromną solidnością, nie ma obaw, iż implanty Wałbrzych mogą wypaść, przy czystej higienie jamy ustnej i regularnych kontrolach u stomatologa taki implant zdoła wytrwać nawet kilkanaście lat.

ząb

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każdej osobie implanty są jednak zalecane. Jednym z przeciwwskazań do założenia implantów jest przykładowo osteoporoza bądź cukrzyca, implantów nie powinny mieć też osoby, jakie sporo palą, bowiem nikotyna zawarta w papierosach i inne złe substancje mogą spowodować jego wypadnięcie (czytaj też…).

Implanty mają kształt kołka czy ćwieka i są wsadzane w miejsce, w którym wcześniej był naturalny ząb. Następnie zszywa się błonę śluzową i czeka się od kilku miesięcy do pół roku, by później móc w to miejsce wkręcić dodatkowe łączniki, na jakich mocowana jest korona zęba czy także most. Szanse na to, że implant się przyjmie dosięgają 95 procent, jest więc to niezmiernie duże prawdopodobieństwo i rzadko kiedy występują jakieś pogmatwania. Oczywiście o tym czy wolno założyć implant zębowy oraz kiedy to uczynić decyduje dentysta, w związku z tym na pewno wypada udać się na konsultację stomatologiczną. Każdy doświadczony gabinet stomatologiczny Wałbrzych http://a2stomatologia.pl/klinika/przebieg-leczenia/padku danego pacjenta przypuszczalne jest założenie implantu.

dentysta

Autor: Commander, U.S. 7th Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Niekiedy, aby założyć implant trzeba jeszcze przeprowadzić kilka zabiegów i stwierdzić czy w miejscu, w którym chcemy taki implant włożyć nie kształtuje się żadne zakażenie lub inne schorzenie. Fachowa konsultacja jest więc konieczna i na pewno tego fragmentu nie można pominąć.

Jeżeli chodzi o cenę założenia implantów to cennik jest wyznaczany subiektywnie w zależności od danego gabinetu stomatologicznego, niemniej jednak wypada liczyć się z tym, iż za konsultację lekarską, prawdopodobne leczenie czy implant możemy zapłacić nawet parę tysięcy złotych.