Zdrówko

Czym jest wazektomia

Wazektomia, zatem przecięcie nasieniowodów, jest jedną ze strategii antykoncepcji dla panów. Wielu Amerykanów i Europejczyków poddaje się takiemu zabiegowi, zwłaszcza, iż ostanie meldunki na temat niebezpieczeństwa zatorów, wylewów krwi do mózgu i zawałów serca narastające przy przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych tak zwanej trzeciej generacji nie napełniają optymizmem.

Wiele kobiet mających stałych partnerów sądzi też, iż niesprawiedliwością jest przerzucenie na kobietę całkowitej odpowiedzialności za zabezpieczanie się przed niechcianą ciążą. opinie mężczyzn są podzielone. Ci, jacy zabiegowi się poddali, są zadowoleni z wolności seksualnej, którą uzyskali. Wahający się powiadają, że możność płodzenia to część ich samych, zatem więc takie trwałe pozbawienie się jej jest przemocą na naturze mężczyzny.
gabinet lekarza

Autor: Giorgio Minguzzi
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma żadnych badań, jakie jednoznacznie wskazywałyby, że wazektomia ma jakiś wpływ na zdrowie – zobacz na . Rolą nasieniowodów jest transport plemników natomiast żadnych innych funkcji one nie pełnią. Przeprowadzający zabieg lekarze akcentują, że mężczyźni czynni seksualnie bez stresów żyją dłużej, a ich małżonki nie przyjmujące pigułek są zdrowsze.

Jeśli po przeczytaniu tego zagadnienia, będziesz mieć chęć na więcej danych, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju porządne informacje zawiera ten artykuł.

/J]

Odwracalność zabiegu jest wykonalna, lecz nie zawsze skuteczna. W związku z tym przed jego przeprowadzeniem mężczyzna winien zdeponować w banku nasienia trzy jego próbki, jakie wcześniej będą przebadane. Takiego nasienia możemy użyć do zapłodnienia metodą inseminacji albo in vitro. Do tego drugiego zbiegu możesz spożytkować również plemniki pobrane wprost z jądra, pod warunkiem, że nie zniszczyły ich przeciwciała. Zabieg ten jednakże ma efektywność na poziomie mniej więcej 40%, poza tym jest kosztowny.Doświadczony lekarz link do

Kosztowny jest też zabieg rewazektomii, czyli połączenia przeciętych nasieniowodów. Wazektomia Gdańsk może kosztować rzędu 2 tys. zł, za zszycie nasieniowodów należy już zapłacić powyżej dziesięć razy tyle. Urolog Gdańsk udzieli Ci wskazówki w tym zakresie.