Zdrówko

Czym jest trądzik dorosłych? Jak warto z nim walczyć? Co musimy o nim wiedzieć?

Trądzik u osób dorosłych rozpoczęto odróżniać od odmiany młodzieńczego trądziku, dość niedawno. Jest to choroba, która jednak swoimi objawami nie różni się od tych, jakie stają się udziałem tej przypadłości mającej związek z dojrzewaniem płciowym.

Trądzik osób dorosłych musi być od samego początku leczony dermatologicznie. W niektórych sytuacjach panie powinny skonsultować się z ginekologiem w dziedzinie zaburzeń hormonalnych, jakie przeważnie biorą się ze stresującego trybu życia. Trądzik dorosłych chociaż jest rozumiany przez pacjentów jako przewlekłe schorzenie, ma wielkie szanse na wyleczenie, ale w oparciu o sposoby farmakologiczne, a nie metody domowe czy kosmetyczne. Trądzik dorosłych bardzo często pojawia się na brodzie i wzdłuż żuchwy.

Dosyć denerwuje pacjentów swoją nieprzewidywalnością oraz wzmocnieniem procesu zapalnego. Broda z czasem staje się przewlekle czerwona, ponieważ bez przerwy na niej coś się pojawia. Trądzik osób dorosłych częściej odnosi się do kobiet niż mężczyzn i dosyć mocno przyczynia się do pomniejszenia jakości życia pacjentów dotkniętych tą chorobą. Pacjenci z takim trądzikiem bardzo źle psychicznie znoszą objawy tego rodzaju choroby, gdyż ich wygląd w tym wieku ma znaczący wpływ na ogólną jakość życia. Konieczna jest bardzo szybka interwencja, więc jak wygląda leczenie trądziku dorosłych?

Zdrowa cera

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Z naukowego punktu widzenia leczenie tej przypadłości dorosłych i młodzieży wygląda podobnie, z tą jednak różnicą, że u osób dorosłych bardziej szybko włącza się ogólne leczenie lekami przeciwtrądzikowymi przy mniej drapieżnym miejscowym leczeniu. To po to, aby nie zwiększyć jeszcze podrażnienia i tak już dość zniszczonej i zaczerwienionej skóry. Żeby dowiedzieć się więcej odwiedź: .

Dochodzisz do wniosku, że dobrze byłoby pogłębić swoją wiedzę na opisywany tutaj temat? Wejdź zatem na ten odnośnik i przeczytaj więcej pomocnych wskazówek (http://www.margaretka-swietokrzyska.pl/pl/o-nas/).

U dorosłych osób jest bowiem strach, iż pod wpływem mocnych złuszczających preparatów skóra podrażni się oraz przesuszy. Tak więc pielęgnacja skóry powinna być wykonywana preparatami nawilżającymi. Najbardziej rekomendowane są łagodne preparaty do mycia, używanie nawilżających kremów, które nie będą zablokowywać ujść gruczołów łojowych. Bardzo dobre polecenia są także lecznicze środki o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym, jakie mogą regulować czynność gruczołów łojowych, nie mogą być jednakowoż silnie złuszczające. Takie właściwości gwarantuje przykładowo kwas azelainowy. Warto więc stosować się do tych porad, jak będziemy mieć kłopot z takim trądzikiem.