Zdrówko

Czym jest refrakcja oka i jak można ją efektywnie wyleczyć? Jakie są skuteczne metody walki z tą przypadłością? Co warto wiedzieć?

Refrakcją oka nazywamy załamywanie promieni świetlnych, przechodzących przez każdą strukturę optyczną elementów narządu wzroku, w szczególności przez rogówkę, soczewkę a także ciało szkliste. Taką dysfunkcję wzroku określa się, gdy układ optyczny w staniespoczynku nie jest w stanie ogniskować wnikającej do środka oka, zwyczajnie, skierowanej równolegle wiązki światła na siatkówce.

wzrok

Autor: Santiago Matan
Źródło: http://www.flickr.com
Zaburzenia refrakcji można podzielić na kilka rodzajów – . Jedną z nich jest krótkowzroczność, w czasie której przedmioty ogniskowane są przed siatkówką. Przez to jawi się obraz trudno dostrzegalny, zaś przedmiotyzlokalizowane w bardziej znacznych odległościach mogą być niedostrzegane. Jedną z przyczyn jest również dalekowzroczność, w przypadku której przedmioty generowane są za siatkówką. Podobnie, jak w przypadku krótkowzroczności powstaje obraz nieostry, lecz tym razem to przedmioty położonew mniejszej odległości stają się nieostre. Starczowzroczność,jak wskazuje nazwa, to dalekowzroczność, pojawiająca się u ludzi po 40. roku życia.

Jest to wynik twardnienia soczewki (http://www.rajsoczewek.pl/) przez zgodne z naturą procesy starzenia się organizmu. Czy można leczyć refrakcję oka? Oczywiście! Leczenie refrakcji powinno się zacząć od dokładnego badania wstępnego. W tym czasie można określić, jak daleko posunięta jest wada. Określasię zaburzenie widzenia w dioptriach. podczas badania klinicznego, przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń, można określić wiele wskaźników, które ułatwią przeprowadzić prawidłowo cały zabieg. Poza typowo klinicznym sprawdzeniem oka, niezbędny jest kontakt z pacjentem, a mianowicie wywiad z chorym. Bardzo proste pytania, jak wiek, styl życia czy zainteresowania,

wzrok

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

pomogą określić najbardziej odpowiednią metodę leczenia. Oczywiście, ważne są także zasoby finansowe osoby leczonej.

Niektóre z przypadków wad dioptrycznych nie da się pokonać skuteczną metodą przy użyciu lasera.

Chcemy Cię namówić do oglądnięcia naszego następnego artykułu. Po prostu naciśnij hiperłącze (https://www.intersport.pl/sporty/pilka-nozna/obuwie-pilkarskie/korki-turfy-dzieciece.html) i czytaj bez limitu to, co rzetelne.

Tak jest najczęściej,kiedy mowa o chorym z wyższą wadą dioptryczną, który ponadto ma powyżej 45 roku życia, a także zlepek różnych wad dioptrycznych. W takich sytuacjach bardzo dobrym rozwiązaniem jest wszczepienie soczewek wewnątrzgałkowych. Jak pokazują doświadczenia z tego typu pacjentami, ten sposób sprawdza się najlepiej.