Zdrówko

Czym jest przepuklina, jakie są jej charakterystyczne objawy i jak się ją leczy.

Jednym z dość często występujących problemów wiążących się z narządami wewnętrznymi jest przepuklina. Dolegliwość ta polega na tym, że część narządów zaczyna się przesuwać poza miejsce, w jakim w normalnym stanie powinna się znajdować.

Pani Doktor

Autor: NEC Corporation of America
Źródło: http://www.flickr.com
Niejednokrotnie może to dotyczyć osób z nadwagą, kobiety w ciąży czy podczas ciężkiej pracy fizycznej. W którymś momencie błony zlokalizowane wewnątrz brzucha zaczynają ulegać osłabieniu i w końcu popękaniu, przez co robi się szczelina, przez którą przedostają się narządy. Charakterystycznym symptomem przepukliny jest niewielkie wybrzuszenie w okolicy nadbrzusza, pachwiny albo pępka, najczęściej w kształcie twardego guza.

Prezentowane w niniejszym artykule informacje są istotnie godne uwagi, jednak kliknij też ten użyteczny portal – on z pewnością również Cię zaciekawi.

Dlatego pilna jest szybka operacja przepukliny – . Jeśli zauważy się u siebie coś takiego, to trzeba od razu wybrać się do lekarza, ponieważ zaniedbanie tego schorzenia może być groźne dla zdrowia.

Najskuteczniejszym i najpopularniejszym sposobem leczenia tego schorzenia jest operacja przepukliny Poznań. Można ją wykonać dwoma sposobami, zależnie od jej wielkości i decyzji lekarskiej. W przypadku metody tradycyjnej chirurg ogólny Poznań musi rozciąć powłoki brzuszne chorego, a następnie wzmacnia osłabione błony specjalnym rodzajem siatki – . Jest to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych, daje on bardzo dobre efekty, ale jednocześnie wymaga dość długiej rekonwalescencji. W wielu przypadkach z powodzeniem zastosowana być może metoda laparoskopowa.

W przypadku takiej operacji w pachwinie pacjenta umieszczane są odpowiednie prowadnice, przez jakie chirurdzy operują narzędziami. Ta metoda ma jedną dużą zaletę, mianowicie to, że pełny powrót do zdrowia przebiega dużo szybciej.