Bez kategorii

Czym jest choroba autystyczna, czyli podstawowe informacje na temat tej ciężkiej choroby.

Pewien procent naszego społeczeństwa jest dotknięty jakimiś chorobami. Część z nich występuje często, inne spotyka się raz na kilka milionów pacjentów, lecz każde z nich może spowodować problemy kogoś nimi dotkniętego w normalnym życiu. Często można spotkać najróżniejsze zaburzenia rozwojowe, spowodowane ciężkim porodem, wadami genetycznymi albo chorobami. Mogą się one pojawić w młodym wieku, a mogą także być utajone przez długie lata i zostać wykryte u dorosłych już ludzi.

Autyzm

Autor: Adam Rifkin
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z dość często diagnozowanych zaburzeń mających taki charakter jest autyzm, występujący jak mówią statystyki, u jednej na kilkaset osób. Autyzm to nie jest choroba, którą można szybko i łatwo zdiagnozować. W największym skrócie polega on na zaburzeniach rozwoju, w wyniku których chory zaczyna mieć kłopoty z komunikowaniem się z otoczeniem. Dzięki tym zaburzeniom takie osoby mają sporo problemów z nawiązywaniem kontaktów, z grupową pracą i otwartością na świat. Przez to, że autyzm jest niekiedy trudno rozpoznawalny, to przy słabszych objawach wielu ludzi przez dłuższy czas może nawet nie wiedzieć, na co choruje.

Autyzm daje wiele różnych objawów, jakie nie zawsze są właściwie internetowe, szczególnie na początku diagnozowania. Są przypadki ciężkie i lekkie, i w sumie każdy z chorych może się inaczej zachowywać. Dlatego też na początku diagnozy niezwykle istotne jest, aby dzieci autystyczne były bardzo dokładnie obserwowane przez lekarza.

Należy przez dłuższy czas śledzić zachowanie pacjenta, i w międzyczasie wyeliminować inne schorzenia, które mogą dawać podobne objawy. Przy niewielkich dolegliwościach, jakie na przykład bardzo dobrze charakteryzuje zespół Aspergera, pojawiają się tylko nieduże opóźnienia w mowie i codziennym funkcjonowaniu. Zdarzają się również przypadki, gdy pacjentami trzeba się cały czas opiekować, ogromnie się w sobie zamknęli i bardzo trudno jest im nawiązać kontakt z otoczeniem.

Ten artykuł opisuje bardzo interesujące tematy, więc jeżeli masz ochotę zgłębić prezentowany temat bliżej, zobacz też to omówienie (http://www.margaretka-swietokrzyska.pl/).

br>
Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto (www.edukacjaaktywna.pl/edukacja-domowa.html) inne nasze portale, które przedstawiają to zagadnienie – z pewnością także Cię zaciekawią.

Przy właściwej opiece, ciężkiej i wymagającej niejednego poświęcenia, są spore szanse na to, że w wielu przypadkach uda się w dużym stopniu złagodzić objawy chorobowe.