Sprzęciwo

Czym jest bielizna termoaktywna i w czym pomaga? Czemu i w jakich sytuacjach powinniśmy ją stosować?

Będąc aktywnym, czyli jeżdżąc na rowerze, biegając czy chodząc po górach często nie myślimy nad tym, jak duże znaczenie może posiadać odpowiednia bielizna termoaktywna. Jeżeli używamy podczas uprawiania naszej ulubionej dyscypliny sportowej bielizny bawełnianej, to bez wątpienia spotkaliśmy się już z nieprzyjemnym uczuciem jej zawilgocenia i powolnego wysychania. To sprawia, iż jesteśmy narażeni na zimno, kiedy odpoczywamy, gdyż wilgotna odzież przylega do naszego ciała. Takie właśnie okropne uczucie mokrych pleców bardzo często towarzyszy temu, kto uwielbia chodzić po górach, jeździć na rowerze czy uprawia wspinaczkę.

odzież sportowa

Autor: Sammy Zimmermanns
Źródło: http://www.flickr.com
Szybko można wówczas stracić siły i chęć, a co najgorsze można się nawet przez to pochorować. Tak więc, żeby to zmienić dobrze jest pomyśleć nad konkretną zmianą, a taką przynosi bielizna termoaktywna (sprawdź jej ceny). Bielizna termoaktywna, nazywana inaczej jako odzież oddychająca lub bielizna termiczna to specjalny rodzaj odzieży, która jest wykonana z tkanin syntetycznych, jakich najważniejszym zadaniem jest szybkie odprowadzenie na zewnątrz zbyt dużej ilości potu wydzielonego w czasie wysiłku. Dzięki temu ma ona zastosowanie oraz uznanie w oczach entuzjastów sportów outdoorowych.

Specjalne rodzaje materiałów na bazie poliamidu, o konstrukcji kanalikowej, posiadają wyjątkową zdolność pozbywania się pary wodnej z wewnątrz na zewnątrz odzieży, potem zaś jest ona w stanie bez przeszkód oraz odpowiednio szybko odparować. Takim więc sposobem koszulka termoaktywna powoduje, że podczas wysiłku nasza skóra pozostaje sucha. Oczywiście, iż cuda nie za często się zdarzają, dlatego też przy rzeczywiście sporym wysiłku takie stroje staną się wilgotne.

Całe szczęście taka bielizna bardzo szybko schnie, a to dzięki wyjątkowym właściwościom tego typu tkanin, z jakich są wykonane.

Zaprezentowany temat przygotowaliśmy mając na myśli Twoje oczekiwania. Czekamy na twoją informację, czy podoba Ci się ten wpis. Daj nam znać – przejdź do strony odzież firmowa z logo .

To więc powoduje, iż także po niesamowicie wyczerpującym marszu, gdy pragniemy polepszyć własny rekord czasowy na szlaku lub jak chcemy wybiegać życiówkę na dziesięć kilometrów, będziemy czuć się dobrze oraz w miarę sucho. Bieliznę tego typu dobrze jest nabywać tylko w specjalistycznych sklepach, dajmy na to 4f, gdyż wtedy mamy pewność, że faktycznie okaże się ona profesjonalna oraz będzie nam długo służyła.