Zdrówko

Czym jest astygmatyzm i czy wadę tą można usunąć?

Astygmatyzm to jedna z bardziej nagminnych wad wzroku, jaka dotyka mnóstwo osób, zarówno starszych, jak i młodszych. Symptomów astygmatyzmu jest mnogość, między innymi jednostki cierpiące na tą wadę wzroku posiadają trudności w widzeniu z daleka i bliska, nieraz odbierają bóle głowy, mrużą oczy, a także znacznie częściej mrugają.

paznokcie
Jednostki, które cierpią na astygmatyzm nie widzą prosto linii prostych i poziomych, gwiazdki wyglądają jak na przykład plamki, zaś linie proste sa widziane jako krzywe. Jeżeli zauważamy u siebie tego typu objawy, to bardzo możliwe, iż cierpimy na astygmatyzm, jednakże ostateczną diagnozę zdoła wydać wyłącznie doktor. Wobec tego należałoby wybrać się do okulisty, jaki przeprowadzi wyborne badanie. astygmatyzm wolno zbadać na różnorodne sposoby, jednakże najdokładniejszą metodą na jego potwierdzenie jest wideokeratografia komputerowa.
W dzisiejszych czasach praktyczna jest korekcja astygmatyzmu, w związku z tym nawet jeżeli cierpimy na tą wadę, istnieje sposób by ją wyleczyć. Zwykle użytkuje się korekcję laserową, która jest nadzwyczaj bezpieczną i zarazem efektywną metodą na usuwanie przeróżnych wad wzroku, w tym też astygmatyzmu. W laserowej korekcji astygmatyzmu wykorzystuje się różne modele lasera. Dobre leczenie, wybór lasera i ustawienia wiązki lasera należy rzecz jasna do wykwalifikowanego doktora. Zabiegi z zastosowaniem lasera są bezbolesne, bo pacjent dostaje krople przeciwbólowe. Nie powinniśmy więc bać się bólu. Dodatkowo zabieg trwa niezwykle krótko, dosłownie kilka minut. Po zabiegu, którym jest laserowa korekcja wzroku rekonwalescencja nie jest praktycznie konieczna, bowiem już po godzinie od zabiegu pacjent zdoła spokojnie udać się do domu.

Rzecz jasna po zabiegu nie winno się wycierać oczu, jeżeli natomiast doktor przepisze nam jakieś krople bądź maść, musimy użyć je zgodnie z jego zaleceniami.

Zamieszczone w tym miejscu informacje są dla Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź na stronę ochrona radiologiczna, na której znajdziesz zbliżone zagadnienia.

Wszystkich wiadomości dotyczących samego zabiegu, a także postępowania po zabiegu, niewątpliwie udzieli nam lekarz.