Dla dzieciaków

Czym cechują się najpopularniejsze wersje rowerów?

Od wielu lat jednym z typowych pomysłów na upominek dla małego dzieciaka z okazji imienin czy też komunii był jakiś rowerek, na którym mały kierowca zdobywał pierwsze doświadczenia. Początkowo opiekunowie przyczepiali po bokach dodatkowe kółka, by potem, po osiągnięciu pewnej wprawy, dziecko mogło już jeździć na własną rękę.

Męskie torby od VeroStilo

Autor: VeroStilo
Źródło: VeroStilo

Na jednym z kolejnych etapów takiej swoistej rowerowej edukacji, z pewnością znalazł się rower górski. Co interesujące, duża grupa młodych osób używała go oraz używa wciąż na osiedlu. Możliwe że chodzi o to, że takie rowery nie muszą być używane wyłącznie na terenach górzystych a o to, że doskonale sprawdzają się one również pokonując będące w miastach przeszkody, np.

Zgodzisz się raczej, że powyższy tekst jest niebanalny. Jeżeli zatem masz ochotę poznać go głębiej, zobacz info będące tutaj.

krawężniki czy pokryte dziurami oraz pełne studzienek drogi. Poza tym osoby, które preferują w warunkach miejskich używać odmiennych typów rowerów, np. tych turystycznych czy też crossowych, nadal mają prawo tak robić. Jednak budowa roweru górskiego jest bardzo wytrzymała, a obecne w nim amortyzatory spełniają swoją rolę bardzo często. To w połączeniu z grubymi oponami powoduje, że kierowca dojedzie dosłownie w każde miejsce.

Rowery trekkingowi używane są raczej przez trochę wcześniejsze pokolenie. Tego typu rowery posiadają trochę węższe koła, co sprawia, że prościej jest nimi przemierzać dłuższe dystanse. Gwarantują też wygodniejszą, w większym stopniu wyprostowaną pozycję kierującego. Są modele z i bez amortyzatorów. Rower crossowy natomiast to poniekąd rower trekkingowy, lecz nie posiadający jakichkolwiek przyborów.

Są relatywnie twarde, lecz wciąż zapewniają wygodną jazdę. Wszystkie powyższe rowery mogłyby mieć koła o średnicy 28 cali. Ogólnie można by powiedzieć, że dobry rower to ten, który sprawdzi się w danej sytuacji.