Bez kategorii

Czy zimowe opony to wymóg?

Autor: KURSANT

Za oknem lato w rozkwicie, słońce, nikt z nas na pewno nie rozmyśla o zimie, a tymczasem to świetny moment, by zaplanować kupno nowych opon zimowych do naszego auta.

Większość dystrybutorów w tej części roku wyprzedaje opony zimowe po okazyjnych cenach. Naturalnie są to nowe opony, w świetnym stanie, ale sprzedawcy chcą opróżnić powierzchnie magazynowe przed przyjęciem nowych modeli. Stąd pomysł na obniżki cen

Opony zimowe z to niezwykle istotny element wyposażenia samochodu. Są bardzo ważne, jeśli idzie o bezpieczeństwo, stąd też nie odkładajmy tej sprawy. Czasem dzieje się tak, że kierowcy w ogóle nie wymieniają opon na zimowe. Bronią się bezsensownymi argumentami, jak na przykład ten, że nie jeżdżą dużo zimą, że przecież jeżdżą powoli itp. To błąd i zwykły brak wyobraźni! Do wypadku nie potrzeba dużo, wystarczy metr oblodzonej drogi, aby auto zabudowy ciężarowe na stronie autolawety.pl zaczęło tańczyć na jezdni.

Są niestety wciąż kierowcy, którzy są dumni z tego, że nie korzystają z zimowych opon. To podejście godne pożałowania. Nie dość, że uszkadzają letnie opony, które przecież są w inny sposób zrobione niż zimowe, to dodatkowo stanowią wielkie zagrożenie dla siebie i dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego. To przykre, ale nadal zdarzają się ludzie tak bardzo pozbawieni wyobraźni i do tego stopnia nieodpowiedzialni. Koszmar.

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo istotne, wiec sprawdzajmy często kondycję opon w naszym samochodzie. Opony zimowe to nie kaprys, to obowiązek, jeżeli nie chcemy, żeby nasze auto stało się jeżdżącą katastrofą. Dobrze jest już dziś porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak dużo miejsca, a uda nam się dużo zaoszczędzić w czasie letnich promocji. Nie ma co czekać na ostatnią chwilę. W Internecie z pewnością znajdziemy mnóstwo ofert, a może nawet uda nam się kupić opony lepszej klasy za mniejsze pieniądze. Na przykład Netcar.pl opony zimowe Dębica, opony zimowe Michelin i równe im marki.
Jeśli nie mamy własnego garażu zawsze możemy opony przechować w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to dużym problemem i opony w spokoju poczekają na swoją porę. Pogoda w Polsce szaleje, kto wie, czy w tym roku zima nie nadejdzie w połowie września… Dobrze być gotowym.

Opony zimowe sprzedaje od lat firma Netcar