Zdrówko

Czy zastrzyk podawany bezpośrednio do oka boli i które choroby można leczyć tym sposobem?

Nasze oczy, szczególnie po przekroczeniu 50. roku życia są podatne na liczne, trudne do zatrzymania dolegliwości. Zastrzyk wykonany prosto do oka stanowi najszybszą metodę zaaplikowania leku. Iniekcje doszklistkowe, czyli profesjonalna nazwa zastrzyków aplikowanych do środka gałki ocznej.

Zwalcz typowe oznaki starzenia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Choć dla znacznej ilości chorych brzmi odstraszającą i poważnie, jest to zabieg przeprowadzany niezwykle szybko i sprawnie. Ze względu na podanie znieczulenia miejscowego, jest też pozbawiony bólu. Przeprowadza się go z użyciem szczególnie wąskiej igiełki, z poszanowaniem drobiazgowych zaleceń aseptyki. Sterylne warunki są niezbędne, aby zredukować ryzyko zakażenia.

Kiedy okulista może zaproponować iniekcje? To najlepsza a zarazem najszybsza droga podawania środków leczących groźne choroby siatkówki, np. DME, czy zwyrodnienie plamki żółtej. Iniekcje doszklistkowe świadczone są przez większą część rodzimych szpitali okulistycznych – iniekcje doszklistkowe. Trzeba jednak nie zapominać o czynnikach niesprzyjających. Zabieg nie jest polecany chorym cierpiącym na niektóre schorzenia serca. Omawiane iniekcje są jedną z najbardziej godnych polecenia dróg zmagania się z AMD, czyli zwyrodnieniem plamki żółtej.

Ta groźna choroba oczu dotyka najczęściej osoby po ukończeniu pięćdziesiątego roku życia. Wywołuje postępujące pogorszenie widzenia, a w niektórych przypadkach – nawet całkowitą utratę wzroku. Czynnikami zwiększającymi niebezpieczeństwo zachorowania są: wiek, płeć żeńska, uzależnienie od papierosów, niedobór beta-karotenu oraz czynniki genetyczne. Co robić, gdy usłyszymy już diagnozę? Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła „AMD leczenie” znajdziemy liczne strony z poradami i wypróbowanymi lekami. Postępowanie choroby mogą zatrzymać leki (zobacz sprzedaż leków na receptę przez internet) witaminowe i ziołowe, jednak najskuteczniejszą metodą są iniekcje doszklistkowe. W wyszukiwarce po frazie „AMD leczenie” możemy dopisać wyraz „klinika” albo „zabieg”. To najszybszy sposób dotarcia do specjalistycznej placówki.

Choroby siatkówki są wyjątkowo trudne do leczenia, nie wolno jednak tracić nadziei. Z pomocą mogą przyjść lekarstwa oraz nieprzyjaźnie wyglądające, ale całkowicie bezbolesne zastrzyki.