Informacje sportowe

Czy warto uczestniczyć w obozach jeździeckich?

jazda konna to sport wyjątkowy. Mamy bowiem tu kontakt z żywym stworzeniem, które komunikuje nam w pewien sposób własne emocje. Trzeba nauczyć się je poprawnie czytać, jeżeli pragniemy przyuczyć się jeździć konno profesjonalnie.

Nie możesz w pełni odgadnąć specyfiki jazdy konnej trenując raz w tygodniu. Konieczne będą zdecydowanie częstsze instruktaże. Doskonałą sposobnością do rozpoczęcia nauki konnej jazdy mogą być jeździeckie obozy. Wybrać mogą się na nie zarówno obeznani pasjonaci rumaków, jacy jedynie doskonalą posiadane zdolności, jak także osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z rumakami. Grupy szkoleniowe organizowane są bowiem w odniesieniu do posiadanych kompetencji. To co proponują jeździeckie ośrodki to nauka jazdy konnej cennik której można znaleźć w sieci. W większości wypadków obozy przewidują stosunkowo intensywny trening jeździectwa (z reguły dwie godzinny dziennie). Nie mniej jednak konna jazda nie jest tu typową działalnością. Nauczamy się skoków, a również pozyskujemy teoretyczną erudycję na temat konnej jazdy. Nabywamy wiedzę na temat pielęgnacji oprzyrządowania do jazdy, a również sposobu postępowania z koniem. Większość obozów przewiduje też atrakcje ponadplanowe – wspólne ogniska i imprezy integracyjne dla poszczególnych członków treningów – zadaj pytanie (zadaj pytanie).
specjalista

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com

Co należy przygotować na obóz jeździecki? Na pewno nie ma potrzeby, ażeby na obóz jeździecki przybyć z własnym koniem. Nie mniej jednak jest to realne. Ośrodki jeździeckie częstokroć oferują tak zwany pensjonat dla koni – Patataj Szkoła jazdy konnej (Patataj Szkoła jazdy konnej).

My powinniśmy przede wszystkim wyekwipować się w komfortowy ubiór jeździecki – obuwie, koszulę, spodnie. Przydać się nam może do tego kask, jaki chronił nas będzie w trakcie potencjalnego upadku.