Bez kategorii

Czy warto spożywać nalewki? Na jakie rzeczy mogą pomóc? W jakich proporcjach powinno się je pić?

Jak najlepiej spożywać nalewki lecznicze, by się nie spić, a skutecznie polepszyć stan zdrowia? Odpowiedź pewnie nie zaskoczy, gdyż nalewki jak wszystkie napoje alkoholowe trzeba dozować z umiarem. Nalewka to alkoholowy wyciąg z owoców, ziół i innego typu pożytecznych dla naszego organizmu składników. Ma bardzo dużo alkoholu, aż do siedemdziesięciu procent, więc powinniśmy wiedzieć, jak wiele możemy go spożywać, aby faktycznie poprawić stan zdrowia i nie narzekać przy tym na skutki kaca.

orzechy włoskie

Źródło: pixabay.com

Nalewki spożywa się na zimno, odpowiednia będzie temperatura pokojowa. Dobrym napojem leczniczym jest nalewka z łupin orzecha włoskiego (przykładowo taka: rawfoods poleca nalewkę z łupin orzecha włoskiego). Są jednak wyjątki, na przykład krupnik, czyli jedna z niewielu nalewek, jaką dobrze jest pić na gorąco. Trzeba pamiętać, żeby w czasie podgrzewania nie doprowadzać do zagotowania nalewki. W odmiennym razie może utracić swoje właściwości lecznicze. Tradycyjnie niektórzy do gorącego trunku dają małą ilość tłuszczu zwierzęcego, a to dlatego, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się kaca.

Kiedy będziesz potrzebować innych tego typu danych na temat podnoszony w opisywanym wpisie, to wejdź tu – niewątpliwie te artykuły też Cię zaintrygują.

Każda nalewka wykorzystywana w celach leczniczych powinna być traktowana jako lek, co znaczy, że muszą być swego rodzaju wskazania do jej zażywania oraz sposobu dawkowania. Tylko właściwa ilość posiada działanie lecznicze, za mała ilość może być zbyt słaba, natomiast za duża może być szkodliwa, nawet niebezpieczna dla zdrowia. Zawartość alkoholu w tego typu trunkach jest dosyć duża, zaś o ich prawdziwych właściwościach leczniczych faktycznie można się przekonać jedynie w przypadku umiarkowanej konsumpcji.

orzechy włoskie

Źródło: pixabay.com

Na pewno w związku z tym jeden drink mocnej nalewki na dzień będzie wystarczający, by załagodzić różne dolegliwości. W przypadku alkoholi oraz opartych na nich nalewkach odpowiednikiem pojedynczego drinka jest 40 ml płynu.

Zaciekawił Cię nasz temat? Jeżeli tak, to przejdź do nowego tekstu i czytaj całość tutaj (http://www.krevetki.pl/) o tym, co niezwykle Cię ciekawi.

W ciągu dnia można wypić jednego, góra dwa drinki. Jeden drink zawiera około szesnaście gramów czystego alkoholu, więc ta ilość nie powinna być szkodliwa dla zdrowia dorosłego człowieka. Mówią o tym brytyjscy naukowcy, sprawdzili oni dwanaście tysięcy osób między 48 a 78 rokiem życia. Zgodnie z wynikami śmiertelność wśród osób, które spożywały 16-24 gram alkoholu w ciągu dnia, była dużo mniejsza aniżeli w przypadku abstynentów. Badania pokazały, iż osoby, które spożywają alkohol w umiarze były o 30-50% mniej narażone na chorobę niedokrwienną serca.